Voljärnät HORTUS Maskstorlek 12,5x25 mm GalvaniseradHöjd: 100 cm, längd 10 m
589 kr
509 krSpara 14 %Kampanj
Vald variant
Höjd:
100 cm
Storlek:
1 x 10 m

Maskstorlek 12,5x25 mm Galvaniserad
Höjd: 100 cm, längd 10 m
509 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Varumärke
HortusBeskrivning
Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Trådtjocklek:
0,90 mm
0,90 mm
Recensioner
Åsa BVerifierad köpare
för 5 år sedanHelt ok nät, dock väldigt vasst i kanterna så spilldes en hel del blod vid fastsättning.
Conny DVerifierad köpare
för 6 år sedanett mycket bra och stabilt nät till ett mkt. bra pris,dessutom fraktfritt
+ ser inga nackdelar
- nätet har inga vassa skarvar eller annat ett djur kan skada sig på. ett utmärkt Voljärnät för fåglar. men vi ska näta in balkongen för katten så att den kan vara ute på balkongen utan att hoppa över räcket och rymma
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 106-873 |
| Höjd | 100 cm |
| Längd | 0,06 cm |
| Längd | 10 m |
| Storlek | 1 x 10 m |
| Vikt | 6 kg |
| Bredd | 1000 cm |
| Modell | Maska 12.5 x 25 mm |
| Färg | Silver |
| Material | Tråd |
| Maskstorlek | 12,5x25 mm |
| Produkttyp | Stängsel |
| EAN-nr | 5705858000510 |
