Voljärnät HORTUS Maskstorlek 19x19 mm Grön
fr.229 kr
fr.209 krSänkt pris!
Välj variant

Maskstorlek 19x19 mm Grön
209 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Varumärke
HortusBeskrivning
Svetsat nät av varmförzinkad tråd belagd med minst 60 µm zink, som ger en särskilt lång hållbarhet. Perfekt till voljärbygge både inom- och utomhus. Används till att bygga voljärer och inhägnader till små djur. Används också till att skärma av unga träd och plantor. Dessutom passar voljärnätet bra till säkring av ventilationsöppningar och insug. Montering: Voljär - Nätet monteras på t.ex. ett träskelett med varmförzinkade märlor, t.ex. 1,6 x 15 mm, och binds ihop (förlängs) eller binds fast på ett stålskelett med varmförzinkad, mjuk järntråd på minst Ø1,10 mm.
Trådtjocklek:
0,90 / 1,40 mm
0,90 / 1,40 mm
Egenskaper
| Varumärke | Hortus |
| Art.Nr. | 106-852H |
| Färg | Grön |
| Material | Tråd |
| Typ | Stängsel |
| Längd | 5 m |
| Maskstorlek | 19x19 mm |
| Bredd | 5000 cm |
| Modell | Maska 19 x 19 mm, 0.5 x 5 m, Maska 19 x 19 mm, 1 x 5 m |
| Höjd | 50, 100 cm |
| Vikt | 1,5, 3,5 kg |
