H stolparfot 60 cm - 9x9 cm stolper - för nedgjutning
fr.399 kr
Välj variant

H stolparfot 60 cm - 9x9 cm stolper - för nedgjutning
399 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PLUSBeskrivning
H-stolparfot för nedgjutning
- Tjocklek 6 mm - bredd/djup 6 cm
- Skruvar måste köpas
- Franska skruvar 4 st./pk. för montering
- Denna stolpfot är beräkna för 9x9 trästolpar
Stolpfoten används som alternativ till att gräva ned stolpen. Vill du hålla stolpen helt fri från markkontakt, kan du med fördel välja att göra fast stolparna på en stolpfot, som gjuts ned i betong. Stolplängden beräknas som staketets höjd + ca. 7 cm beroende på avståndet från underkanten av staketet till marken. Stolpfoten måste förankras i betong till ett frostfritt djup på ca. 90 cm.
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Höjd | 37, 600 mm |
| Material | Stål |
| Antal (st/frp) | 4 st/frp |
| Ytbehandling | Pulverlackerad |
| Djup | 2,5 mm |
| Bredd | 30, 91 mm |
| Vikt | 4, 0,21 kg |
| Produkttyp | Stakettillbehör |
| Färg | Svart RAL 9005, Varmgalvaniserad |


