Förråd Green Land 2,3 m² Redskapsbod
Nyhet
2 739 kr

2,3 m² Redskapsbod
2 739 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Förrådet är tillverkat av korrosionsskyddade material och erbjuder ett effektivt sätt att förvara varor utanför säsongen. Det kan användas året runt, men det rekommenderas att snö avlägsnas från taket under vintern för att säkerställa hållbarheten.
Varumärke
Green LandBeskrivning
Förrådet är tillverkat av korrosionsskyddade material och erbjuder ett effektivt sätt att förvara varor utanför säsongen. Det kan användas året runt, men det rekommenderas att snö avlägsnas från taket under vintern för att säkerställa hållbarheten.
Ventilation
Infällda ventilationsöppningar säkerställer god luftcirkulation året runt, vilket hjälper till att hålla förrådet torrt och fräscht.
Dörrar och konstruktion
Boden har två skjutdörrar som kan låsas vid behov för ökad säkerhet. Den levereras även med en stabil sockel som underlättar installationen.
Material och hållbarhet
- Tillverkad av stål
- Paneltjocklek: 0,25 mm
- Stomme: 0,6 mm
- UV-skyddad yta
- Isolerad och inbrottssäker
- Hörnskydd för extra hållbarhet
Mått och specifikationer
- Yta: 2,3 m²
- Bredd: 195 cm
- Djup: 122 cm
- Höjd: 180 cm
- Dörrmått: 74 x 154 cm
- Vikt: 42 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
Infällda ventilationsöppningar säkerställer god luftcirkulation året runt, vilket hjälper till att hålla förrådet torrt och fräscht.
Dörrar och konstruktion
Boden har två skjutdörrar som kan låsas vid behov för ökad säkerhet. Den levereras även med en stabil sockel som underlättar installationen.
Material och hållbarhet
- Tillverkad av stål
- Paneltjocklek: 0,25 mm
- Stomme: 0,6 mm
- UV-skyddad yta
- Isolerad och inbrottssäker
- Hörnskydd för extra hållbarhet
Mått och specifikationer
- Yta: 2,3 m²
- Bredd: 195 cm
- Djup: 122 cm
- Höjd: 180 cm
- Dörrmått: 74 x 154 cm
- Vikt: 42 kg
Om Green Land
Green Land tillhandahåller ett brett utbud av produkter för naturen, inklusive växthus, staket och kompostbehållare. Varumärket fokuserar på hållbara lösningar för utomhusmiljöer.
Egenskaper
| Varumärke | Green Land |
| Art.Nr. | 103775128 |
| Färg | Svart |
| Area | 2,3 m2 |
| Garanti | 2 år |
| Material | Stål |
| Driftkälla | Handkraft |
| Typ | Redskapsbod |
| Användningsområde | DIY |
| Höjd | 1950 mm |
| Längd | 1220 mm |
| Vikt | 40 kg |
| Bredd | 1800 mm |
| EAN-nr | 6438014421766 |

