Fundament Biohort Smartbase Highline H6
Rek. pris 32 874 kr
29 499 kr
Se priset!

Smartbase Highline H6
29 499 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Specialtransport
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Perfekt för hårda ytor. Biohort SmartBase Foundation är det perfekta fundamentet för betong eller stenlagda områden. Det består av aluminiumskivor av hög kvalitet, en speciell fundamentram och fötter som kan justeras i höjdled. På så sätt kan smärre ojämnheter i marken på upp till 4 cm kompenseras.
Varumärke
BiohortBeskrivning
Perfekt för hårda ytor. Biohort SmartBase Foundation är det perfekta fundamentet för betong eller stenlagda områden. Det består av aluminiumskivor av hög kvalitet, en speciell fundamentram och fötter som kan justeras i höjdled. På så sätt kan smärre ojämnheter i marken på upp till 4 cm kompenseras.
Fördelar:
- Kompensation av ojämnheter med justerbara fötter
- Lätt att ta bort vid behov
- Passar exakt till alla Biohorts trädgårdsbodar och redskapsskåp och MiniGarage
- Stormsäker
- Maxlast: 200 kg/m2
Standardutrustning:
- Golvplattor i aluminium med räffl ad yta
- Speciellt utformad fundamentram
- Galvaniserade justerbara fötter
- Justerbara fötter med höjdjustering
- Integrerad vattenbarriär skyddar mot vatteninträngning
Golvram och golvplattor är inte längre nödvändiga!
- Kompensation av ojämnheter med justerbara fötter
- Lätt att ta bort vid behov
- Passar exakt till alla Biohorts trädgårdsbodar och redskapsskåp och MiniGarage
- Stormsäker
- Maxlast: 200 kg/m2
Standardutrustning:
- Golvplattor i aluminium med räffl ad yta
- Speciellt utformad fundamentram
- Galvaniserade justerbara fötter
- Justerbara fötter med höjdjustering
- Integrerad vattenbarriär skyddar mot vatteninträngning
Golvram och golvplattor är inte längre nödvändiga!
Egenskaper
| Varumärke | Biohort |
| Art.Nr. | 43995 |
| Färg | Silver |
| Material | Aluminium |
| Väggtjocklek | 0,5 mm |
| Längd | 0,65 cm |
| Vikt | 115,2 kg |
| Bredd | 292 cm |
| Area | 8,5264 m2 |
| EAN-nr | 9003414439955 |

