Lusthus Palmako Hanna 20,3 m2Brun dippad
87 314 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Brun dippad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Hanna 20,3 m2
Brun dippad
87 314 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat lusthus från Palmako.
Lusthus i nordisk gran med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Lusthuset har 2-glasfönster som både är öppningsbara och spröjsade samt spröjsad pardörr med limträkarm och cylinderlås. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Brun dippad är en ytbehandling som ger en impregnering för att skydda träet och även ett förbättrat utseende. Att behandla träet med ett konserveringsmedel skyddar effektivt mot träförstörande svampar, och insekter, inklusive termiter.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 106190 |
| Färg | Brun dippad |
| Area | 21 m2 |
| Altan | Nej |
| Höjd | 3710 mm |
| Bredd | 4210 mm |
| Längd | 5710 mm |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Paviljong |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 20,3 m2 |
| Area | 21 m² |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Paraplytak |
| EAN-nr | 4743142052525 |






