Lusthus Palmako Hanna 20,3 m2Obehandlad
74 331 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Obehandlat trä
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Hanna 20,3 m2
Obehandlad
74 331 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrat lusthus från Palmako.
Lusthus i nordisk gran med 44 mm knuttimmer och vindtäta dubbelhaksknutar. Lusthuset har 2-glasfönster som både är öppningsbara och spröjsade samt spröjsad pardörr med limträkarm och cylinderlås. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- Takelement i 16 mm råspont
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- Tak och golv av spontade brädor
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 106189 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Area | 21 m2 |
| Altan | Nej |
| Höjd | 3710 mm |
| Bredd | 4210 mm |
| Längd | 5710 mm |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Paviljong |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 20,3 m2 |
| Area | 21 m² |
| Glas | Isolerglas 3-6-3 |
| Takdesign | Paraplytak |
| EAN-nr | 4743142005545 |






