Paviljong Palmako Isabella 12,2 m2
Nyhet
fr.143 053 kr
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Isabella 12,2 m2
143 053 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Palmakos uterum Isabella 10,9 m² är ett ljust och rymligt uterum med dörrar och fönster i aluminium på alla sidor av byggnaden.
Upptäck den perfekta blandningen av stil och funktionalitet med Isabella-uterummet, med generöst stora glaspaneler som ger dig ett överflöd av naturligt ljus i uterummet. Den starka limträkonstruktionen säkerställer bestående styrka och stabilitet, medan eleganta aluminiumdörrar och fönster ger modern elegans och exceptionell hållbarhet. Oavsett om du letar efter en mysig tillflyktsort, ett poolhus eller en plats att träffas med vänner och familj, erbjuder detta uterummet den perfekta miljön för alla tillfällen.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos uterum Isabella 10,9 m² är ett ljust och rymligt uterum med dörrar och fönster i aluminium på alla sidor av byggnaden.
Upptäck den perfekta blandningen av stil och funktionalitet med Isabella-uterummet, med generöst stora glaspaneler som ger dig ett överflöd av naturligt ljus i uterummet. Den starka limträkonstruktionen säkerställer bestående styrka och stabilitet, medan eleganta aluminiumdörrar och fönster ger modern elegans och exceptionell hållbarhet. Oavsett om du letar efter en mysig tillflyktsort, ett poolhus eller en plats att träffas med vänner och familj, erbjuder detta uterummet den perfekta miljön för alla tillfällen.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera. Placeringen av dörrar och fönster kan anpassas efter önskemål vid installationen.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Impregnerad transparent
- Mått inv/utv: 10,9 / 12,2 m²
- Mått: 465x367 cm
- Vägghöjd: 221 cm
- Total höjd: 297 cm
- Väggtjocklek: 90 mm
- Modernt hörnförband
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Spontade takbrädor
- Dubbeldörr av aluminium, 4 mm härdat glas
- Fönster av aluminium, 4 mm glas
- Monteringsbeslag
OBS! Den produkten är utan golv. Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Impregnerad transparent
- Mått inv/utv: 10,9 / 12,2 m²
- Mått: 465x367 cm
- Vägghöjd: 221 cm
- Total höjd: 297 cm
- Väggtjocklek: 90 mm
- Modernt hörnförband
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Spontade takbrädor
- Dubbeldörr av aluminium, 4 mm härdat glas
- Fönster av aluminium, 4 mm glas
- Monteringsbeslag
OBS! Den produkten är utan golv. Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Impregnerad brun, Impregnerad grå, Impregnerad transparent, Obehandlad, Vit |
| Area | 12,2 m² |
| Produkttyp | Paviljong |
| Material | Nordisk gran |
| Längd | 4010 mm |
| Höjd | 2970 mm |
| Väggtjocklek | 90 mm |
| Golvyta | 10,9 |
| Bredd | 3030 mm |
| Vinkel | 20 ° |
| Takstorlek | 18,1 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 2 kg/m² |
| Höjd | 297 cm |
| Total höjd | 297 cm |
