Paviljong Palmako Lenna 16,6 m2 Set 308Behandling: Obehandlad
48 803 kr
Se priset!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
Takavvattning 1 av 2Takavvattning Palmako för Platt tak 3000 mm
2 137 kr/frpTakavvattning 2 av 2Takavvattning Palmako för Platt tak 4000 mm
2 267 kr/frpUtomhusgolvGolv Palmako Betty 9,0 m2/Bianca 9,0 m2 Brun Tryckimpregnerad Färg: Brun tryckimpregnerad
9 230 krUnderlagspappUnderlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
714 krSBSSBS Takpapp Palmako 8 m
2 050 krTakspikTakspik Palmako 1 kg
316 kr
Lenna 16,6 m2 Set 308
Behandling: Obehandlad
48 803 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Njut av din fritid i ett vackert och rymligt sommarhus i modern stil som är perfekt för att umgås under sommarmånaderna. Detta set med en lång bakvägg gör det perfekt för ett luftigt utekök.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Njut av din fritid i ett vackert och rymligt sommarhus i modern stil som är perfekt för att umgås under sommarmånaderna. Detta set med en lång bakvägg gör det perfekt för ett luftigt utekök.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, med 120x120 mm starka limträstolpar och 19 mm takbrädor, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena.
Byggsats levereras med alla nödvändiga delar och fästelement inkluderade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Räcke på två sidor.
Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 200 mm
Byggsats levereras med alla nödvändiga delar och fästelement inkluderade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Levereras som byggsats med alla infästningar. Räcke på två sidor.
Taktäckning, golv och träbalksgrund ingår inte men kan köpas som tillval.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha lämnats orört ett tag, det kan bli blå och börja mögla. För att skydda trädetaljer på din produkt måste du omedelbart behandla dem med träskyddsmedel.
Efter att produkten är färdigmonterad, rekommenderar vi att slutbehandla den med en väderbeständig färg som skyddar träet från fukt och UV-strålning.
- Vägghöjd: 210 mm
- Taköverhäng: 200 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 111340 |
| Färg | Obehandlad |
| Area | 17,6 m2 |
| Golvyta | 16,6 m2 |
| Längd | 5880 mm |
| Höjd | 2450 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Total höjd | 245 cm |
| Utförande | Byggsats |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Paviljong |
| Material | Trä |
| För Taklutning | 0-15 grader ° |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Area | 17,6 m² |
| Serie | Lenna |
| Takstorlek | 21,4 |
| Träslag | Gran |
| Takdesign | Pulpettak |
| EAN-nr | 4743142023860 |




