Pergola PLUS DaylifeLängd: 2970 mm
19 340 kr
18 963 krSänkt pris!
Vald variant
Längd:
2970 mm

Daylife
Längd: 2970 mm
18 963 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PLUSBeskrivning
Komplett lösning med stålspaljéer och bord.
EgenskaperBredd: 108 cmHöjd: 208 cmLängd: 198 cmFärg: Svart RAL 9005Yta: Trykimpregnerat NTR Kl. A och grundmålatDesign: PLUS A/SVikt: 291,27 KgStålspaljér90×180 cm - Ø5 mm (3 st.)Nätstorlek: 10×10 cm med kant.Varmgalvaniserat och pulverlackerat svart stål.Inkl. bygelbeslag.BordPlankor: 42×116 mm × 177 cm.Regel: 90×70/44 ×44 mm.Fungicidbehandlad och grundmålad i svart.Närmaste RAL 9005 - vattenbaserad.BeslagCubic Hörnbeslag Dubbla (4 st.).20×20×20 cm galvaniserad och pulverlackerad i svart.Inkl. skruvar.StolparOmlimmade trästolpar 9×9 cm för nedgrävning.Omlimmad Cubic tvärbjälke 9×9 cm.Tryckimpregnerad och grundmålad i svart.Närmaste RAL 9005 - vattenbaserad.Tryckimpregnerad NTR märkt klass A - innebär ett effektivt skydd mot röta och kan grävas ned. Stolparna har limmats ihop (omlimmade) från två trästycken för att minska sprickbildning och vridning samt säkra hållfasthet och formstabilitet.Levereras som "montera själv"-projekt - enskilda trädelar måste anpassas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | PLUS |
| Art.Nr. | 179083-15 |
| Färg | Svart RAL 9005 |
| Längd | 2970 mm |
| Typ | Pergola |
| Utförande | Längd: 2970 mm |
| Serie | Daylife |
| Yta | Tryckimpregnerat NTR Kl. A och grundmålat |
| Certifiering | FSC MIX 70% |
| Bredd | 1080 mm |
| EAN-nr | 5703393742834 |





