Stuga Palmako Britta 17,5 m2
fr.49 735 kr
Sänkt pris!på utvalda
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Britta 17,5 m2
49 735 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Stuga av 40 mm knuttimmer, vindtäta dubbelhaksknutar och 132 cm takutsprång över entrén. Stugan har ett spröjsat enkelfönster med vrid- och tippfunktion samt en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Ljusgrå/Antracit, Ljusgrå/Vit, Mörkgrå/Antracit, Mörkgrå/Vit, Obehandlad |
| Area | 18,1 m² |
| Utförande | Timrad |
| Produkttyp | Stuga |
| Material | Trä |
| Säsong | Sommar |
| Väggtjocklek | 40 mm |
| Golvyta | 17,5 |
| Glas | 2-glas |
| Takdesign | Sadeltak |
| Altan | Nej |
| Längd | 4460 mm |
| Höjd | 2700 mm |
| Antal Rum | 1 st |
| Bredd | 4460 mm |
| Isolering | Nej |

