Stuga Palmako Britta 17,5 m2Obehandlad
52 353 kr
49 735 krSänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Britta 17,5 m2
Obehandlad
49 735 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Stuga Ella från Palmako med 28 mm knuttimmer och överbyggd terrass. Stugan är inte snözonklassad - håll därför taket rent från större mängder snö.
Stuga av 40 mm knuttimmer, vindtäta dubbelhaksknutar och 132 cm takutsprång över entrén. Stugan har ett spröjsat enkelfönster med vrid- och tippfunktion samt en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tak av spontade brädor
- 1 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102252 |
| Färg | Obehandlad |
| Area | 18,1 m2 |
| Altan | Nej |
| Längd | 4460 mm |
| Höjd | 2700 mm |
| Bredd | 4460 mm |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Säsong | Sommar |
| Väggtjocklek | 40 mm |
| Golvyta | 17,5 m2 |
| Area | 18,1 m² |
| Antal Rum | 1 st |
| Isolering | Nej |
| Glas | 2-glas |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142010631 |






