Stuga Palmako Ella 17,8 m2
fr.42 427 kr
Sänkt pris!på utvalda
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Ella 17,8 m2
42 427 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Uthuset Ella är en knuttimrad stuga med en perfekt kombination av förvaring både inne och ute. Det flacka taket och raka linjerna skapar ett modernt uttryck och blir ett stilfullt inslag i din trädgård. Ella har en öppen del som enkelt kan göras till en mysig uteplats. Samtidigt har uthuset Ella flera praktiska fördelar som exempelvis förvaring både utomhus under tak och helt inomhus. Uthuset knuttimras med 28mm tjocka väggar och kan byggas med förrådsdelen både höger- och vänsterställd.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Uthuset Ella är en knuttimrad stuga med en perfekt kombination av förvaring både inne och ute. Det flacka taket och raka linjerna skapar ett modernt uttryck och blir ett stilfullt inslag i din trädgård. Ella har en öppen del som enkelt kan göras till en mysig uteplats. Samtidigt har uthuset Ella flera praktiska fördelar som exempelvis förvaring både utomhus under tak och helt inomhus. Uthuset knuttimras med 28mm tjocka väggar och kan byggas med förrådsdelen både höger- och vänsterställd.
Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet och särskilt anpassat för de svenska tuffa väderförhållandena. Att knuttimra är det mest traditionella sättet att bygga stugor och har fortfarande många fördelar som exempelvis att du helt slipper skruvar och spik för att bygga ihop väggarna. En teknik som är enkel även för dig helt utan byggerfarenhet. Stugan levereras i delar som knuttimras ihop och med alla nödvändiga fästelement inkluderade. Alla övriga detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Obehandlad |
| Area | 17,8 m² |
| Produkttyp | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 28 mm |
| Glas | 4 mm |
| Takdesign | Pulpettak |
| Golvyta | 17 |
| Altan | Nej |
| Längd | 6100 mm |
| Höjd | 2140 mm |
| Bredd | 3200 mm |








