Stuga Palmako Irene 19,8 m2
fr.72 202 kr
Sänkt pris!på utvalda
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Välj variant
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Irene 19,8 m2
72 202 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Grillkåtan är utmärkt för mysiga grillkvällar bade på fina sommarkvällar och på blåsiga dagar.
Det är en teknik som är enkel även för dig helt utan byggerfarenhet. Stugan levereras i delar som knuttimras ihop och med alla nödvändiga fästelement inkluderade. Alla övriga detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att bygga ihop på rätt sätt.
Detta ingår
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Impregnerade grundbjälkar
- Tak och golv av spontade brädor
- Dörrkarm av limträ
- Kraftiga takåsar av limträ
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Glasad dubbeldörr och fönster med spröjs
- Glasad enkeldörr med spröjs
- Cylinderlås
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Detta ingår
- Väggdetaljer med dubbelhaksknutar
- Impregnerade grundbjälkar
- Tak och golv av spontade brädor
- Dörrkarm av limträ
- Kraftiga takåsar av limträ
- Låg metallbelagd tröskel
- Isolerglas
- Gummitätningar och silikon (dörr/fönster)
- Glasad dubbeldörr och fönster med spröjs
- Glasad enkeldörr med spröjs
- Cylinderlås
- Förankringsstänger
- Monteringsbeslag
OBS! Huset levereras omålat! Takbeläggning ingår ej i leveransen.
Observera att stugorna levereras med påhängstruck till tomtgräns, önskas kranbilslossning kan detta beställas mot en extra kostnad. Kontakta oss på 020-25 00 25 för ett kostnadsförslag innan beställning.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Färg | Brun dippad, Grå dippad, Impregnerad transparent, Ljusgrå/Antracit, Ljusgrå/Vit, Mörkgrå/Antracit, Mörkgrå/Vit, Obehandlat trä |
| Area | 19,8 m² |
| Produkttyp | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 18,9 |
| Takdesign | Sadeltak |
| Altan | Nej |
| Längd | 3800 mm |
| Höjd | 2760 mm |
| Bredd | 5700 mm |
| Glas | Isolerglas 3-6-3, Isolerglas 3-9-3 |



