Stuga Palmako Irene 36,5 m2Obehandlad
123 159 kr
Vald variant
Färg:
Obehandlad
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.
Underlagspapp8 RLE Underlagspapp Palmako 10m Tillbehör till Stugor & Förråd
654 krStugor & Friggebodar2 frp Takavvattning Palmako för Sadeltak 4000 mm
4 013 kr/frpTakspikTakspik Palmako 1 kg
286 krTakpapp8 st SBS Takpapp Palmako 8 m
1 836 krTräbalksgrundTräbalksgrund Palmako 6x4,5 m (inkl. LogFoot)
28 105 kr
Irene 36,5 m2
Obehandlad
123 159 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Palmakos stuga Irene 19,0+16,2 m² har ett klassiskt sadeltak och en rymlig takyta som är perfekt för att koppla av i trädgården, hålla små sammankomster, njuta av grillfest och middagsbjudningar. Den täckta takytan erbjuder gott om skydd för ditt utekök och trädgårdsmöbler. Den är idealisk för alla som vill skapa ett mångsidigt och bekvämt friluftsliv. Detta trädgårdshus kombinerar modern design med praktisk funktionalitet, vilket gör det perfekt för en mängd olika användningsområden.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos stuga Irene 19,0+16,2 m² har ett klassiskt sadeltak och en rymlig takyta som är perfekt för att koppla av i trädgården, hålla små sammankomster, njuta av grillfest och middagsbjudningar. Den täckta takytan erbjuder gott om skydd för ditt utekök och trädgårdsmöbler. Den är idealisk för alla som vill skapa ett mångsidigt och bekvämt friluftsliv. Detta trädgårdshus kombinerar modern design med praktisk funktionalitet, vilket gör det perfekt för en mängd olika användningsområden.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera. I leveransen ingår stuggolv, behandlade grundreglar och alla nödvändiga fästelement. Takbeläggning behöver köpas som tillägg.Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Obehandlad trä
- Mått inv/utv: 19,7+16,2 / 36,5 m²
- Mått: 703x619 cm
- Vägghöjd: 222 cm
- Total höjd: 316 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Typ av fönsterglas: isolerglas 3-6-3 mm
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Takåsar av limträ
- Monteringsbeslag
- Dubbelglasade dörrar och fönster
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Produktinfo
- Färg: Obehandlad trä
- Mått inv/utv: 19,7+16,2 / 36,5 m²
- Mått: 703x619 cm
- Vägghöjd: 222 cm
- Total höjd: 316 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Typ av fönsterglas: isolerglas 3-6-3 mm
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Takåsar av limträ
- Monteringsbeslag
- Dubbelglasade dörrar och fönster
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 120066 |
| Färg | Obehandlad |
| Area | 36,5 m² |
| Höjd | 3160 mm |
| Vinkel | 17,4 ° |
| Golvyta | 19 |
| Max Snölast | 1,9 kg/m² |
| Bredd | 5700 mm |
| Längd | 6730 mm |
| Höjd | 316 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Produkttyp | Stuga |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Takstorlek | 45 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| EAN-nr | 4743142041093 |






