Stuga Palmako Lisa 11,5 m2Obehandlad
44 288 kr
42 074 krSänkt pris!
Behöver du hjälp med ditt köp?Ring till våra produktrådgivare!
Vald variant
Färg:
Obehandlat trä
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Lisa 11,5 m2
Obehandlad
42 074 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Knuttimrad stuga från Palmako.
Stuga Lisa är tillverkad av 28 mm knuttimmer med vindtäta dubbelhaksknutar. Stugan har en halvglasad pardörr med limträkarm, cylinderlås och rostfri plåt som skyddar tröskeln. Två utgående fönster med enkelglas. Kraftiga djupimpregnerade grundbalkar som ger huset stabilitet och en lång livslängd. 5 års garanti.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 16 mm hyvlat råsponttak
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Detta ingår
- Tryckimpregnerat golvbjälklag
- 19 mm hyvlat råspontgolv
- 16 mm hyvlat råsponttak
- Tak och golv av spontade brädor
- 2 st fönster
- 1 st ytterdörr
- Förankringsstänger
- Monteringssats
OBS! Takbeläggning ingår inte i leveransen.
Obehandlat trä blir gråaktigt efter att ha varit orört ett tag och kan bli blåaktigt och börja mögla. Palmako rekommenderar därför att alltid ytbehandla eller måla stugan.
Skrymmande artiklar från denna leverantör lossas med lastbil med påhängstruck. Chauffören lastar av vid tomtgräns. Avisering sker via sms.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 102281 |
| Färg | Obehandlat trä |
| Area | 12 m2 |
| Altan | Nej |
| Längd | 4200 mm |
| Höjd | 2340 mm |
| Bredd | 3200 mm |
| Utförande | Timrad |
| Typ | Stuga |
| Material | Trä |
| Väggtjocklek | 34 mm |
| Golvyta | 11,5 m2 |
| Area | 12 m² |
| Glas | Härdat Glas |
| Takdesign | Pulpettak |
| Max Snölast | 1,1 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142006429 |





