Åkgräsklippare McCulloch M200-117T Powerdrive
29 999 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kraftfull åkgräsklippare från McCulloch med snäv svängradie. Idealisk för trädgårdar med mycket fasta hinder.
Varumärke
McCullochBeskrivning
Kraftfull åkgräsklippare från McCulloch med snäv svängradie. Idealisk för trädgårdar med mycket fasta hinder.
Lätt och trivsam att köra tack vare den nya CVT-transmissionen med pedalstyrd hastighetskontroll, steglös justering och automatisk broms. Mulching och uppsamlare finns som tillbehör.
Specifikationer
- Utrustad med ett bekvämt, justerbart säte med hög rygg
- Stor bränsletank, strålkastare och stötfångare
- Anslutning för vattenslang gör underhållet lättare
- Anti Scalp-hjul minskar risken för skada i gräsmattan när du klipper en ojämn yta
- Tack vare de breda backdäcken blir det mindre synliga spår och en mjukare körning
- Kraftfull tvåcylindrig motor
- Utrustad med PowerDrive för snabbare klippning och snäv svängradie
Specifikationer
- Utrustad med ett bekvämt, justerbart säte med hög rygg
- Stor bränsletank, strålkastare och stötfångare
- Anslutning för vattenslang gör underhållet lättare
- Anti Scalp-hjul minskar risken för skada i gräsmattan när du klipper en ojämn yta
- Tack vare de breda backdäcken blir det mindre synliga spår och en mjukare körning
- Kraftfull tvåcylindrig motor
- Utrustad med PowerDrive för snabbare klippning och snäv svängradie
Recensioner
Diana M K BVerifierad köpare
för 7 år sedanStor klippbredd så tar mycket åt gången. Går snabbt. Känns stark.
+ Kraftfull
- Skyddsplåt sitter lite ivägen
Egenskaper
| Varumärke | McCulloch |
| Art.Nr. | 960410392 |
| Klipphöjd | 2,6-10 cm |
| Klippbredd | 117 cm |
| Motortillverkare | Briggs & Stratton |
| Motornamn | Intek V-Twin |
| Effekt/prestanda | 11100 W |
| Driftkälla | Bensin |
| Serie | Konsument |
| Produkttyp | Trädgårdstraktor |
| Vikt | 280 kg |
| Uppsamlare | Nej |
| EAN-nr | 7391736227995 |

