Cylindergräsklippare AL-KO Easy 38 5 Combi
Rek. pris 1 149 kr
768 kr
Se priset!

Easy 38 5 Combi
768 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Cylindergräsklippare AL-KO Easy 38 5 Combi är en klassisk och robust cylindergräsklippare med rejäl klippbredd och möjlighet att ställa klipphöjden mellan 1,8 och 4,1 cm.
Varumärke
AL-KOBeskrivning
Cylindergräsklippare AL-KO Easy 38 5 Combi är en klassisk och robust cylindergräsklippare med rejäl klippbredd och möjlighet att ställa klipphöjden mellan 1,8 och 4,1 cm.
Den självslipande cylindern säkrar att skäret håller sig vasst även över tid.
Övrigt
- Klippbredd: 38 cm
- Klipphöjd: 1,8-4,1 cm
- 4 höjdinställningar
- Diameter cylinder: 125 mm
- 5 stålknivar
- Vikt: 8,0 kg
- Plasthjul
- Plåtkåpa
- Skärteknik: Självslipande (beröringsklippare)
Övrigt
- Klippbredd: 38 cm
- Klipphöjd: 1,8-4,1 cm
- 4 höjdinställningar
- Diameter cylinder: 125 mm
- 5 stålknivar
- Vikt: 8,0 kg
- Plasthjul
- Plåtkåpa
- Skärteknik: Självslipande (beröringsklippare)
Recensioner
PerVerifierad köpare
för 0 månader sedanPerfekt för vår lilla gräsmatta. Klipper bra. Lågt inköpspris.
Egenskaper
| Varumärke | AL-KO |
| Art.Nr. | 113863 |
| Klipphöjd | 1,8 - 4,1 cm |
| Driftkälla | Handkraft |
| Typ | Cylindergräsklippare |
| Användningsområde | DIY |
| Klippbredd | 38 cm |
| Vikt | 8 kg |
| EAN-nr | 4003718061420 |


