Gräsklippare Gardena PowerMax 1100/32
1 459 kr
Se priset!

PowerMax 1100/32
1 459 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gräsklippare Gardena PowerMax 1100/32 är en elgräsklippare som är perfekt för att klippa mindre gräsmattor. De specialutvecklade metallbladen ger ett optimalt klippresultat.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Gräsklippare Gardena PowerMax 1100/32 är en elgräsklippare som är perfekt för att klippa mindre gräsmattor. De specialutvecklade metallbladen ger ett optimalt klippresultat.
Gräsklipparen har ett ErgoTec-handtag som är bekvämt och gör det enkelt att skjuta gräsklipparen var du än måste klippa. Handtaget kan dessutom fällas ihop så att den blir lättare att transportera och förvara.
Gräsklipparen har dessutom justerbar klipphöjd.
Gräsklipparen har dessutom justerbar klipphöjd.
Recensioner
Lena BVerifierad köpare
för 5 år sedanFungerar precis som avsett. Tar riktigt tjockt gräs.
+ Tyst. Vibrera bara lite. Startar med ett knapptryck.
- Krävs en viss finess för att hålla reda på sladden.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967099001 |
| Färg | Blå |
| Klipphöjd | 3-6 cm |
| Elstart | Nej |
| Handtag | Rakt |
| Driftkälla | El |
| Typ | Gräsklippare |
| Uppsamlare | Ja |
| Uppsamlare | 30 l |
| Klippbredd | 32 cm |
| Motoreffekt | 1100 W |
| Multiclip | Nej |
| Effekt | 1100 W |
| Självgående | Nej |
| Vikt | 8,5 kg |
| EAN-nr | 4078500023924 |
