Gräsklippare Gardena PowerMax 1200/32

Beskrivning
Specifikationer
- ErgoTec-handtag gör gräsklipparen bekväm och extremt lätt att köra
- Med QuickFit-funktion ändras klipphöjden centralt i 10 steg med en enkel knappvridning
- Extra kammar på sidan så att gräsklipparen går smidigt fram även nära väggar och murkanter
Recensioner
En lagom stor gräsklippare till min lilla tomt. Lätt att justera klipphöjden. Blev mycket bra klippt. Jag skulle rekommendera den till andra med inte allt för stora gräsmattor.
Prisvärd Lätt att montera
Väldigt smidig och enkle klippare om man inte har så stor yta. Fungerar mycket bra , rekommenderas!!
Lätt och enkel att använda. Klipper fint.
Den är lätt & smidig. Suveränt att man kan höja och sänka den beroende på underlaget. Jag tycker den är perfekt om man har en liten gräsmatta. Nackdel att sladden lätt lossnar från uttaget på gräsklipparen.
Funkar perfekt för mindre trädgården.
Fungerar utmärkt och är väldigt lätt att lyfta över kanter o murar.
Bra klippare för den lilla gräsmattan, smidig, klipper bra ,
Liten Nätt klippare som lätt klarar vår Tomt på 750kvm. Tillräckligt kraftfull för att ta sig an lagom högt gräs med klippning 1ggr i veckan. Rekommenderar denna produkt.
Smidig liten elgräsklippare som är lätt att justera klipphöjden på. Även bra att man kan fälla ihop handtaget. Annars hade det varit svårt att få in den där våran ska stå.
Liten smidig lättkörd. Lite större klippbredd hade dock inte gjort den sämre. För den lilla trädgården.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967087201 |
| Uppsamlare | 30 l |
| Klipphöjd | 2,0-6,0 cm |
| Klippbredd | 32 cm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt/prestanda | 1200 W |
| Driftkälla | El |
| Typ | Gräsklippare |
| Uppsamlare | Ja |
| Effekt | 1200 W |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4078500022873 |




