Gräsklippare Gardena PowerMax 32 E
1 107 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gräsklippare Gardena PowerMax 32 E är en högpresterande och bekväm elgräsklippare med kraftfull motor som ger perfekt precisionsklippning och optimerad uppsamling. Gräsklipparen gör det enkelt att klippa alla typer av gräsmattor, även högt och fuktigt gräs. Den har en central och enkel klipphöjdsinställning i 5 steg med höjdskala.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Gräsklippare Gardena PowerMax 32 E är en högpresterande och bekväm elgräsklippare med kraftfull motor som ger perfekt precisionsklippning och optimerad uppsamling. Gräsklipparen gör det enkelt att klippa alla typer av gräsmattor, även högt och fuktigt gräs. Den har en central och enkel klipphöjdsinställning i 5 steg med höjdskala.
Information
- PowerPlus-system med högeffektsmotor och utväxling med högt drivmoment klipper gräset effektivt och bekvämt.
- Uppsamlaren är mycket lätthanterad - den rejäla öppningen innebär snabb tömning.
- Kantkammar för klippning intill väggar och gräskanter.
- Ergonomiskt formad strömbrytare med startknapp och kabelavlastning.
- Höljet är av stöttåligt kompositmaterial.
- Vikbart handtag för platssparande transport och kompakt förvaring.
- Bärhandtag för enkel transport av klipparen.
- PowerPlus-system med högeffektsmotor och utväxling med högt drivmoment klipper gräset effektivt och bekvämt.
- Uppsamlaren är mycket lätthanterad - den rejäla öppningen innebär snabb tömning.
- Kantkammar för klippning intill väggar och gräskanter.
- Ergonomiskt formad strömbrytare med startknapp och kabelavlastning.
- Höljet är av stöttåligt kompositmaterial.
- Vikbart handtag för platssparande transport och kompakt förvaring.
- Bärhandtag för enkel transport av klipparen.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967248801 |
| Uppsamlare | 29 l |
| Klipphöjd | 2-6 cm |
| Klippbredd | 32 cm |
| Elstart | Ja |
| Motoreffekt | 1200 W |
| Handtag | Ihopfällbart |
| Höjd | 88 cm |
| Längd | 124 cm |
| Multiclip | Nej |
| Driftkälla | El |
| Serie | PowerMax |
| Typ | Gräsklippare |
| Vikt | 8,3 kg |
| Bredd | 36 cm |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4078500002424 |



