Gräsklippare Gardena PowerMax Li-40/32 Med Batteri

Beskrivning
Specifikationer
- ErgoTec-handtag gör gräsklipparen bekväm och extremt lätt att köra
- Olika greppmöjligheter för bästa ergonomi och kraft
- Med QuickFit-funktion ändras klipphöjden centralt i 10 steg med en enkel knappvridning
- Extra kammar på sidan så att gräsklipparen går smidigt fram även nära väggar och murkanter
Dokument
Recensioner
Se svar på för och nackdelar.
Bra klippare, lite ostadig och plastig men ganska tyst. Den är väldigt lätt och tar liten plats. Det klena batteriet drar ner betyget
Jag klippte min lilla gräsmatta på 279 m2 igår med den nya gräsklipparen, men tyvärr räckte inte batteriet till att klippa hela, (trots fulladdat). Det var en liten nackdel. Trots detta är det skönt med batteri och inte t ex el som jag hade tidigare.
Lätt att hantera. Lämplig för den lilla trädgården. Bra uppsamlare. Relativt tyst.
Perfekt för den lite mindre gräsytan. Lätt och smidig. Kanske lite plastigt utförande, men ok. Batteriet klarar lätt 250 kvm.
Liten, smidig, lätt. Bra komplement till min robotgräsklippare
Bra pris. Lätt att ladda. Klipper nära kanter och mot husgrund. Jag använder klipparen som komplement till robotklipparen Gardena Sileno.
Gräs klipparen verkar ok! men för tidigt att betygsätta dess kvalitet eftersom jag bara klippt 2ggr med den.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967085901 |
| Uppsamlare | 30 l |
| Klipphöjd | 2,0-6,0 cm |
| Klippbredd | 32 cm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Typ | Gräsklippare |
| Version | Med batteri och laddare |
| Uppsamlare | Ja |
| Effekt | 40 W |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4078500022880 |



