Gräsklippare Gardena PowerMax Li-40/41 Utan Batteri
4 729 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lättkörd, batteridriven gräsklippare på 40 V från Gardena med låg vikt för effektivitet och flexibilitet vid skötsel av medelstora gräsytor. Central klipphöjdsanpassning. Uppsamlare på 50 liter. Tack vare fällbart styre så förvaras och transporteras gräsklipparen smidigt och platsbesparande.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Lättkörd, batteridriven gräsklippare på 40 V från Gardena med låg vikt för effektivitet och flexibilitet vid skötsel av medelstora gräsytor. Central klipphöjdsanpassning. Uppsamlare på 50 liter. Tack vare fällbart styre så förvaras och transporteras gräsklipparen smidigt och platsbesparande.
OBS! Levereras utan batteri & laddare.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967263701 |
| Area | 450 m² |
| Uppsamlare | 50 l |
| Spänning | 40 V |
| Klipphöjd | 2,5-7,5 cm |
| Klippbredd | 41 cm |
| Multiclip | Nej |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | PowerMax |
| Typ | Gräsklippare |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Vikt | 20,6 kg |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4078500025553 |




