Gräsklippare Makita LXT DLM330Z LXT 18V utan Batteri & Laddare
4 799 kr
4 173 krSpara 13 %Kampanj

LXT DLM330Z LXT 18V utan Batteri & Laddare
4 173 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kompakt gräsklippare som är utmärkt för små klippytor. Utrustad med bioClip-mulching samt en uppsamlare med indikator som indikerar när den är full. Den är även utrustad med elektrisk broms för maximal produktivitet.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Kompakt gräsklippare som är utmärkt för små klippytor. Utrustad med bioClip-mulching samt en uppsamlare med indikator som indikerar när den är full. Den är även utrustad med elektrisk broms för maximal produktivitet.
OBS! Levereras utan batteri och laddare.
Tekniska data
- Spänning: 18 V
- Batterityp: Li-ion
- Spänning LXT: Ja
- Skyddssystem för batteri: 1
- Kontinuerlig drift vid 18V / 4 Ah: 14 min
- Maximal uteffekt: 450 W
- RPM (Normalt läge): 4300 min⁻¹
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Klipphöjdssteg: 8
- Klippbredd: 33 cm
- Klipphöjd: 20 - 75 mm
- Bakhjul diameter: 18 cm
- Framhjuldiameter: 14 cm
- Uppsamlare: 30 L
- Uppsamlare: 1
- Bioklipp: 1
- Nettovikt: 10,1 kg
- Vikt med standardbatteri: 11,6 - 12,5 kg
- Mått (LxBxH): 1285 - 1350 x 375 x 935 - 975 mm
- Mått vinklad (LxBxH): 775 x 375 x 520 mm
Tekniska data
- Spänning: 18 V
- Batterityp: Li-ion
- Spänning LXT: Ja
- Skyddssystem för batteri: 1
- Kontinuerlig drift vid 18V / 4 Ah: 14 min
- Maximal uteffekt: 450 W
- RPM (Normalt läge): 4300 min⁻¹
- Vibrationstolerans: 1,5 m/sec²
- Klipphöjdssteg: 8
- Klippbredd: 33 cm
- Klipphöjd: 20 - 75 mm
- Bakhjul diameter: 18 cm
- Framhjuldiameter: 14 cm
- Uppsamlare: 30 L
- Uppsamlare: 1
- Bioklipp: 1
- Nettovikt: 10,1 kg
- Vikt med standardbatteri: 11,6 - 12,5 kg
- Mått (LxBxH): 1285 - 1350 x 375 x 935 - 975 mm
- Mått vinklad (LxBxH): 775 x 375 x 520 mm
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | DLM330Z |
| Batteriserie | LXT |
| Klipphöjd | 75 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | DLM330Z |
| Driftkälla | Batteri |
| Typ | Gräsklippare |
| Användningsområde | PRO |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Bioklipp | Ja |
| Uppsamlare | Ja |
| Uppsamlare | 30 l |
| Spänning | 18 V |
| Klippyta | 270 m2 |
| Klippbredd | 33 cm |
| Höjd | 975 mm |
| Längd | 1350 mm |
| Multiclip | Ja |
| Bullernivå | 1,5 dB(A) |
| Ljudnivå | 89 dBa |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 82,4 dB-A |
| Varvtal | 4300 v/min |
| Vikt | 10,1 kg |
| Bredd | 375 mm |
| EAN-nr | 0088381757904 |















