Gräsklippare STIGA Collector 132e Med Batteri & Laddare

Collector 132e Med Batteri & Laddare

Beskrivning
Handtaget kan justeras i två lägen beroende på din höjd.
Kompakt men stark
Utrustad med en klippkåpa på 30 cm är Collector 132e Kit perfekt för mindre trädgårdar med en imponerande prestanda.
Motor
Effektiv borstlös motorn på 350W ger 30% mer effekt än modeller med borstmotor, för lägre underhåll och längre arbetstid.
Batteridrift
Vårt ePower20 V 4 Ah batteri gör denna gräsklippare perfekt för enkel daglig användning. Med den medföljande säkerhetsnyckeln är maskinen både enkel och säker.
Recensioner
Den är okej. Man får vad man betalar för. Batteritiden är väl inte riktigt som utlovat då den tappar krämen när batteriet blir lägre vilket förhindrar en från att fortsätta klippa. Men den lämpar sig väl för en mindre gräsmatta med många tajta områden då den är liten och nätt.
Bra klippare till vettigt pris för mindre gräsmattor.
Har en robotklippare men ville ha enkel, smidig klippare för att klippa kanter och små ytor där robot inte kommer åt Denna var perfekt för ändamålet
En fantastisk gräsklippare, väldigt nöjd Klipper bra och liten och nätt att manövrera
Smidig o lätt gräsklippare , lätt o manövrera.
Den är lätt att hantera , fort att ladda batteriet , går bra att klippa med , men inte om gräset är lite längre. Då får man klippa en bit i taget, den stannar annars.
Liten, lätt gräsklippare.
Lätt att använda och gör bra jobb.
Klipper mycket bra. Lätta att köra med.
Jättebra !! Jag har haft en med sladd som var besvärlig. Ett extra batteri skulle vara BRA !!!
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 291302068/ST2 |
| Färg | Gul/Svart |
| Klipphöjd | 2,5-6,5 cm |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | 1-serien |
| Typ | Gräsklippare |
| Version | Med batteri och laddare |
| Batterikapacitet | 4 Ah |
| Uppsamlare | Ja |
| Uppsamlare | 30 l |
| Spänning | 20 V |
| Klippbredd | 30 cm |
| Motoreffekt | 350 W |
| Höjd | 957 mm |
| Längd | 1181 mm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt | 350 W |
| Självgående | Nej |
| Vikt | 8,8 kg |
| Bredd | 400 mm |
| EAN-nr | 8008984852082 |








