Gräsklippare STIGA Collector 548e S Med Batteri & Laddare
Rek. pris 9 690 kr
5 819 kr
Se priset!
Trimmers/RöjareMultiverktyg STIGA MT 500e Utan Batteri & Laddare
2 818 krRöjsågRöjsåg STIGA BC 700e B Batteri
3 387 krGrästrimmerTrimmer STIGA GT 500e Utan Batteri & Laddare
1 709 krLövblåsare & SugareLövblås STIGA BL 500e Utan Batteri & Laddare
1 939 krTillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Denna nya gräsklippare Collector 548e S Kit är självgående och jobbet lätt, även vid ojämn mark, sluttningar eller hinder. Med två avancerade ePower48V 4Ah-batterier med synkroniserad teknik, utvecklad och testad av STIGA i Italien, kan du klippa upp till 550 m2 på en enda laddning. För bästa komfort kan det ergonomiska handtaget justeras efter ditt behov.
Varumärke
StigaBeskrivning
Denna nya gräsklippare Collector 548e S Kit är självgående och jobbet lätt, även vid ojämn mark, sluttningar eller hinder. Med två avancerade ePower48V 4Ah-batterier med synkroniserad teknik, utvecklad och testad av STIGA i Italien, kan du klippa upp till 550 m2 på en enda laddning. För bästa komfort kan det ergonomiska handtaget justeras efter ditt behov.
Denna självgående batteridrivna gräsklippare Collector 548e S Kit klarar såväl plana gräsmattor som ojämnt landskap. Den drivs av två kraftfulla synkroniserade 48V 4Ah-batterier och klipper upp till 550 m2 på en laddning och dess borstlösa motor bidrar till ett slitstarkt arbete och lång livslängd. Maskinen har en klippbredd på 46 cm och klipphöjden kan justeras med hjälp av en spak till sex olika höjder. Uppsamlaren på 60 liter är rymlig och robust med indikator för full säck och när jobbet är klart, vik fram det justerbara handtaget och förvara gräsklipparen säkert och smidigt. Batterier och dubbel laddare ingår.
Recensioner
Ulf EVerifierad köpare
för 1 år sedanDen fungerar bra, men batterierna behöver laddas oftare än vad som varit önskvärt.
Egenskaper
| Varumärke | Stiga |
| Art.Nr. | 2L0486008/ST1 |
| Uppsamlare | 60 l |
| Färg | Gul/Svart |
| Spänning | 48 V |
| Klipphöjd | 2,2-8,0 cm |
| Klippbredd | 46 cm |
| Motoreffekt | 1500 W |
| Höjd | 1230 mm |
| Längd | 1370 mm |
| Effekt/prestanda | 1500 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | 5-serien |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Version | Med batteri och laddare |
| Vikt | 27 kg |
| Bredd | 670 mm |
| Batterikapacitet | 4 Ah |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Ja |
| EAN-nr | 8008984852907 |
