Gräsklippare STIGA Combi 336 C
Rek. pris 2 290 kr
2 192 kr
2 076 krSänkt pris!

Combi 336 C
2 076 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elektrisk gräsklippare på 1400 W med en gräsuppsamlare på 35 liter som kan användas med bakutkast eller i multiclipläge.
Varumärke
STIGABeskrivning
Elektrisk gräsklippare på 1400 W med en gräsuppsamlare på 35 liter som kan användas med bakutkast eller i multiclipläge.
Den elektriska, ej självgående gräsklipparen Stiga Combi 336c är kompakt och väger bara 11 kg, vilket gör den både lätt och praktisk. Gräsklipparen drivs av en motor på 1400 W och har centraliserad klipphöjdsjustering som kan ställas in på sex positioner mellan 25 och 75 mm med hjälp av en ergonomisk spak. Uppsamlaren på 35 liter har ett fönster som kan användas för att kontrollera när säcken behöver tömmas och ett handtag för enkel tömning. Gräsklipparen Combi 336c kan även användas i mulchingläge, en klippfunktion som finfördelar det klippta gräset och sprider ut det på marken som gödningsmedel. Handtaget med dubbla reglage kan fällas ned i den övre delen med hjälp av snabblåset, så att gräsklipparen tar mindre plats när den inte används. Det praktiska handtaget ovanpå gräsklipparen gör den enkel att transportera. Mulchingplugg medföljer.
Recensioner
LarsVerifierad köpare
för 1 år sedanLätt att hantera perfekt till en radhusträdgården
+ Bra att slippa ladda
- Gräset fastnar i luckan när man kör utan uppsamlare
RolfVerifierad köpare
för 2 år sedanHaft en tidigare, lite större i 15år utan problem. Den la av förra säsongen.
+ Lätt och smidig
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 294340068/ST1 |
| Färg | Gul/Svart |
| Klipphöjd | 2,5-7,5 cm |
| Driftkälla | El |
| Serie | 3-serien |
| Typ | Gräsklippare |
| Uppsamlare | Ja |
| Uppsamlare | 35 l |
| Klippbredd | 34 cm |
| Motoreffekt | 1400 W |
| Höjd | 970 mm |
| Längd | 1300 mm |
| Multiclip | Ja |
| Effekt | 1400 W |
| Självgående | Nej |
| Vikt | 11 kg |
| Bredd | 410 mm |
| EAN-nr | 8008984853669 |
