Gräsklippare STIGA Combi 336e Med Batteri & Laddare
Rek. pris 4 290 kr
3 500 kr
Se priset!
Lövblåsare & SugareLövblås STIGA BL 500e Utan Batteri & Laddare
1 939 krröjsågRöjsåg STIGA BC 700e B Batteri
3 387 krTrimmers/RöjareMultiverktyg STIGA MT 500e Utan Batteri & Laddare
2 818 krgrästrimmerTrimmer STIGA GT 500e Utan Batteri & Laddare
1 709 krTillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ta din klippupplevelse till nästa nivå med gräsklipparen Combi 336e Kit. Med vårt avancerade ePower420-batteri kan den klippa upp till 200 kvm på en enda laddning. 3-i-1 klippsystemet gör att du kan välja mellan: uppsamling, multiclip eller bakutkast.
Varumärke
STIGABeskrivning
Ta din klippupplevelse till nästa nivå med gräsklipparen Combi 336e Kit. Med vårt avancerade ePower420-batteri kan den klippa upp till 200 kvm på en enda laddning. 3-i-1 klippsystemet gör att du kan välja mellan: uppsamling, multiclip eller bakutkast.
Combi 336e Kit är en del av vårt Experience-sortiment och drivs av batteriet ePower420 – utvecklat och testat av Stiga i Italien. Det ger dig den klipprestanda du behöver, utan kablar, ljud, bensinångor eller frustration. Välj mellan sex olika klipphöjder, bestäm om du vill använda multiclip, uppsamling eller bakutkast, tryck bara på knappen och klipp. Driven av 48V 2Ah batteri och utrustad med ett 34 cm klippkåpa är gräsklipparen perfekt för snabb och enkel klippning. Gräsklippet samlas upp i den 35 L gräsuppsamlaren, med sidogaller och handtag för enkel tömning. Combi 336e Kit har en perfekt balans mellan form och funktion och har ett främre skydd mot grässkador, justerbart mjukt styre samt ett transporthandtag för att underlätta vid lyft.
Recensioner
RobinVerifierad köpare
för 1 år sedanFungerar utmärkt på kort, torrt gräs. Längre och fuktigt gräs fastnar i en klump och klipparen stannar. Lättmanövrerad.
Anna SVerifierad köpare
för 1 år sedanSvårt att sätta dit extra grejen så gräsklippet ej hamnar i behållaren. Iövrigt trevlig gräsklippare lättkörd.
Peter LVerifierad köpare
för 2 år sedanPassade till mina befintliga batterier. Lätt att använda.
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 294346068/ST2 |
| Färg | Gul/Svart |
| Klipphöjd | 2,5-7,5 cm |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | 3-serien |
| Typ | Gräsklippare |
| Version | Med batteri och laddare |
| Batterikapacitet | 2 Ah |
| Uppsamlare | Ja |
| Uppsamlare | 35 l |
| Spänning | 48 V |
| Klippbredd | 34 cm |
| Motoreffekt | 860 W |
| Höjd | 970 mm |
| Längd | 1280 mm |
| Multiclip | Ja |
| Effekt | 860 W |
| Självgående | Nej |
| Vikt | 12 kg |
| Bredd | 410 mm |
| EAN-nr | 8008984852112 |



