Gräsklippare STIGA Multiclip 547 AE
5 490 kr
5 452 krSänkt pris!

Multiclip 547 AE
5 452 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Multiclip 547 AE Kit är en gräsklippare från STIGA som ger dig det bästa av två världar: prestanda likt bensindrivna alternativ och alla fördelar med batteridrift. Den här kraftfulla gräsklipparen använder E-Power 440-batteri, vilket gör att du kan klippa upp till 500 m² på en enda laddning. Multiclip 547 är speciellt utformad för mulching som finfördelar det klippta gräset och omvandlar det till organiskt gödningsmedel. Inklusive batteri och laddare.
Varumärke
StigaBeskrivning
Multiclip 547 AE Kit är en gräsklippare från STIGA som ger dig det bästa av två världar: prestanda likt bensindrivna alternativ och alla fördelar med batteridrift. Den här kraftfulla gräsklipparen använder E-Power 440-batteri, vilket gör att du kan klippa upp till 500 m² på en enda laddning. Multiclip 547 är speciellt utformad för mulching som finfördelar det klippta gräset och omvandlar det till organiskt gödningsmedel. Inklusive batteri och laddare.
Multiclip 547 AE är en gräsklippare från STIGAs Experience-sortiment som ger dig en kraftfull bensinliknande prestanda och med det låga ljudet av batteridrift. Maskinen är specialiserad på mulching vilket betyder att gräsklippet finfördelas och släpps ut på gräsmattan i form av ett miljövänligt gödningsmedel. Handtaget kan justeras efter dina behov till två positioner och när du klippt klart kan handtaget fällas framåt för enkel förvaring. Transporthandtag placerat längst fram gör gräsklipparen smidig att förflytta upp för trappor eller in i bilen. Med den robusta främre stötfångaren skyddas också maskinen mot stötar.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Stiga |
| Art.Nr. | 298471058/ST1 |
| Färg | Gul/Svart |
| Spänning | 48 V |
| Klipphöjd | 3,1-8,0 cm |
| Klippbredd | 45 cm |
| Motoreffekt | 1300 W |
| Höjd | 1130 mm |
| Längd | 1330 mm |
| Multiclip | Ja |
| Driftkälla | Batteri |
| Produkttyp | Gräsklippare |
| Version | Med batteri och laddare |
| Vikt | 22 kg |
| Bredd | 495 mm |
| Batterikapacitet | 4 Ah |
| Uppsamlare | Nej |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 8008984842120 |



