Häcksax EGO HT2600E
Rek. pris 3 427 kr
3 056 kr
Se priset!

HT2600E
3 056 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Konstruerad för att leverera imponerande klippförmåga från en enda laddning, gör EGO Power+ häcksaxens välbalanserade design och smarta funktioner att arbeta utomhus enklare och bekvämare. Det roterande handtaget och dubbla avtryckarsystemet ger ökad användarkomfort och säkerhet. Medan den mjuka och tysta borstlösa motorn och växellådan ger dig all kraft du behöver, utan vibrationer, utsläpp och buller från en bensinmotor. EGO häcksaxar är diamantslipade och dubbelsidiga för ren, exakt klippning. Alla blad har stor klippkapacitet för att klara tjockare häckar och finns i längder på 51cm till 66cm, för att passa alla häckstorlekar. Bladspetsskydd stoppar skador från staket och väggar. För säkrare arbete hjälper säkerhetsbladskyddet till att förhindra skador medan den elektriska bromsen stoppar bladen när avtryckaren släpps.
Varumärke
EGOBeskrivning
Konstruerad för att leverera imponerande klippförmåga från en enda laddning, gör EGO Power+ häcksaxens välbalanserade design och smarta funktioner att arbeta utomhus enklare och bekvämare. Det roterande handtaget och dubbla avtryckarsystemet ger ökad användarkomfort och säkerhet. Medan den mjuka och tysta borstlösa motorn och växellådan ger dig all kraft du behöver, utan vibrationer, utsläpp och buller från en bensinmotor. EGO häcksaxar är diamantslipade och dubbelsidiga för ren, exakt klippning. Alla blad har stor klippkapacitet för att klara tjockare häckar och finns i längder på 51cm till 66cm, för att passa alla häckstorlekar. Bladspetsskydd stoppar skador från staket och väggar. För säkrare arbete hjälper säkerhetsbladskyddet till att förhindra skador medan den elektriska bromsen stoppar bladen när avtryckaren släpps.
Egenskaper
| Varumärke | EGO |
| Art.Nr. | HT2600E |
| Batteriserie | Power+ |
| Spänning | 56 V |
| Höjd | 221 mm |
| IP-Klassning | IPX4 |
| Längd | 1170 mm |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | Laser Cut |
| Produkttyp | Häcksax |
| Vikt | 3,1 kg |
| Bredd | 189 mm |
| Svärdlängd | 66 cm |
| Motor | Børsteløs |
| RSK-nr | 68348588 |
| EAN-nr | 4894863100580 |



