Häcksax Gardena Comfortcut 600/55
Rek. pris 2 169 kr
2 030 kr
Se priset!

Comfortcut 600/55
2 030 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
GardenaBeskrivning
Kraftfull häcksax från Gardena som är särskilt anpassad till att klippa stora häckar.
Med en väl balanserad vikt blir häcksaxen mycket enkel och bekväm att använda, även när du arbetar i längre intervaller. ErgoLine-handtaget ligger bra i handen oavsett vilket klippläge du har, men särskilt bra när man klipper häckens sidor. Startknappen nås oavsett vilket grepp du väljer. Laserslipat presisionssvärd gör att du kan arbeta effektiv och snabbt trimma grenar och kvistar med rena fina skär.
Recensioner
Hans LVerifierad köpare
för 1 år sedanBra sax med stark motor. Bra räckvidd men ändå smidig. Ganska lätt så man orkar klippa långa sträckor utan att bli trött.
Irina EVerifierad köpare
för 2 år sedanGardena häcksax, mycket bra och kraftfull. Klipper även lite tjockare grenar. Lång sax vilket underlättar. Väldigt bra och jag är nöjd.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967079401 |
| Driftkälla | El |
| Svärdlängd | 55 cm |
| Handtag | 2-hands |
| Typ | Häcksax |
| Max Kvistdiameter | 18 mm |
| Effekt | 600 W |
| Effekt/prestanda | 600 W |
| EAN-nr | 4078500022781 |




