Häcksax Gardena ComfortCut Li-18/60 Med Batteri
2 029 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kraftfull och välbalanserade häcksax från Gardena som passar särskilt bra för medelstora trädgårdar. Med ComfortCut Li-18/60 klipper du bekvämt häcken, helt utan störande sladdar. ErgoLine-handtaget gör att du håller lika bekvämt i häcksaxen oavsett i vilken vinkel du behöver klippa och gör häcksaxen mycket enkel att hantera. Genomtänkt svärdsutformning som säkerställer effektiv klippning och ger rena snittytor, vilket hjälper till att hålla växterna friska. Detta set innehåller batteri och laddare. Drivs med Gardena systembatteri med 18 V och 2,6 Ah. Batteriet kan du ladda närhelst du önskar, helt utan minneseffekt.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Kraftfull och välbalanserade häcksax från Gardena som passar särskilt bra för medelstora trädgårdar. Med ComfortCut Li-18/60 klipper du bekvämt häcken, helt utan störande sladdar. ErgoLine-handtaget gör att du håller lika bekvämt i häcksaxen oavsett i vilken vinkel du behöver klippa och gör häcksaxen mycket enkel att hantera. Genomtänkt svärdsutformning som säkerställer effektiv klippning och ger rena snittytor, vilket hjälper till att hålla växterna friska. Detta set innehåller batteri och laddare. Drivs med Gardena systembatteri med 18 V och 2,6 Ah. Batteriet kan du ladda närhelst du önskar, helt utan minneseffekt.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967657401 |
| Spänning | 18 V |
| Handtag | Ergonomiskt |
| Max Kvistdiameter | 20 mm |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | ComfortCut |
| Typ | Häcksax |
| Version | Med batteri och laddare |
| Vikt | 3 kg |
| Effekt | 18 W |
| Svärdlängd | 60 cm |
| EAN-nr | 4078500031165 |


