Häcksax Gardena EasyCut 420/45
999 kr
Se priset!

EasyCut 420/45
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Denna lätthanterliga häcksax med låg vikt är det perfekta valet för att bekvämt och effektivt trimma små häckar.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Denna lätthanterliga häcksax med låg vikt är det perfekta valet för att bekvämt och effektivt trimma små häckar.
Den kompakta designen gör maskinen välbalanserad. Tack vare det speciella ErgoTec-handtaget är verktyget mycket smidigt att hantera, i synnerhet för klippning av häckens sidor.
Skärens optimala form gör det möjligt att snabbt och effektivt kapa kvistar och tunnare grenar.
Skärens optimala form gör det möjligt att snabbt och effektivt kapa kvistar och tunnare grenar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967608201 |
| Färg | Svart |
| Motoreffekt | 420 W |
| Handtag | 2-Hands |
| Höjd | 13,5 cm |
| Längd | 89 cm |
| Effekt/prestanda | 420 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Produkttyp | Häcksax |
| Vikt | 3,445 kg |
| Bredd | 19,5 cm |
| Svärdlängd | 45 cm |
| EAN-nr | 4078500016568 |


