Teleskophäcksax Gardena Utan Batteri
1 329 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Teleskophäcksax från Gardena är perfekt för höga häckar eller klippning nere vid marken. Det teleskopiskt justerbara skaftet är lätt, så att du utan ansträngning kan nå svåråtkomliga platser dit det annars kan vara farligt att klättra. Anpassa enkelt längden på häcksaxen efter målhöjden. En räckvidd på upp till 3 meter är möjlig. Det vinklingsbara skärhuvudet innebär att du utan stege bekvämt kan klippa överdelen av häcken - medan du står säkert kvar på marken. Dessutom kan du bekvämt klippa bort marktäckande växtlighet utan att behöva böja dig ned. Den optimerade knivformen ger effektiva, snabba och exakta kapningar. Litiumjonbatteriet på 18 V/2,0 Ah garanterar lång drifttid på upp till 75 minuter. POWERinfo laddstatusindikator på batteriet anger när det behöver laddas om. Ett tomt batteri kan fulladdas på cirka tre timmar.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Teleskophäcksax från Gardena är perfekt för höga häckar eller klippning nere vid marken. Det teleskopiskt justerbara skaftet är lätt, så att du utan ansträngning kan nå svåråtkomliga platser dit det annars kan vara farligt att klättra. Anpassa enkelt längden på häcksaxen efter målhöjden. En räckvidd på upp till 3 meter är möjlig. Det vinklingsbara skärhuvudet innebär att du utan stege bekvämt kan klippa överdelen av häcken - medan du står säkert kvar på marken. Dessutom kan du bekvämt klippa bort marktäckande växtlighet utan att behöva böja dig ned. Den optimerade knivformen ger effektiva, snabba och exakta kapningar. Litiumjonbatteriet på 18 V/2,0 Ah garanterar lång drifttid på upp till 75 minuter. POWERinfo laddstatusindikator på batteriet anger när det behöver laddas om. Ett tomt batteri kan fulladdas på cirka tre timmar.
OBS! Levereras utan batteri & laddare.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967107001 |
| Spänning | 18 V |
| Handtag | Ergonomiskt |
| Max Kvistdiameter | 16 mm |
| Effekt/prestanda | 18 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Typ | Häcksax |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Vikt | 3 kg |
| Effekt | 18 W |
| Svärdlängd | 42 cm |
| EAN-nr | 4078500025522 |
