Högtryckstvätt Kärcher K5 Basic
Nyhet
3 899 kr

K5 Basic
3 899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högtryckstvätten K 5 Basic med vattenkyld motor är den idealiska tvätten för medelstora rengöringsutmaningar såsom för smuts på t.ex. bilar, stenmurar eller uppfarter.
Varumärke
KärcherBeskrivning
Högtryckstvätten K 5 Basic med vattenkyld motor är den idealiska tvätten för medelstora rengöringsutmaningar såsom för smuts på t.ex. bilar, stenmurar eller uppfarter.
Högtryckstvätten K5 basic är utrustad med en kraftfull vattenkyld motor som imponerar med sin långa livslängd och höga prestanda. Den har ett spolhandtag med Quick Connect-anslutning. Med Quick Connect-anslutningen kan du effektivt ansluta högtrycksslangen till enheten och spolhandtaget. Utöver den 8 meter långa högtrycksslangen finns det också en Vario Power-spraylans (VPS) som gör det enkelt att ställa in det nödvändiga trycket till respektive rengöring. Vid ömtåligare ytor kan ett skonsammare tryck ställas in – vilket i sin tur inte skadar ytan som rengörs. Vid större rengöringsutmaningar kan en kraftfull stråle ställas in med en roterande punktstråle för att ta itu med den mest envisa smutsen. LED-Belysning - Nej
Egenskaper
| Varumärke | Kärcher |
| Art.Nr. | 11805800 |
| Färg | Gul |
| Spänning | 230 V |
| Max Temperatur | 40 °c |
| Max Tryck | 145 bar |
| Effekt | 2100 W |
| Driftkälla | Elnät |
| Typ | Högtryckstvätt |
| Vikt | 11,5 kg |
| Längd Slang | 8 m |
| Användningsområde | DIY |
| Skyddsklass | IPX5 |
| Vibrationsvärde | 2,5 m/s2 |
| Ström | 10 A |
| Certifiering | Ja |
| Elstart | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 11805800 |
| Varmvattenkapacitet | 500 l/h |
| Tillverkargaranti | 5 år |
| Ljudnivå | 86 dBa |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 71 dB-A |
| Timerfunktion | Nej |
| EAN-nr | 4039784973480 |



