Högtryckstvätt Nilfisk Excellent 160-10 (EU)
4 499 kr
3 599 krSpara 20 %Kampanjtom 16/5

Excellent 160-10 (EU)
3 599 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högtryckstvätten Excellent 160 klarar alla rengöringsarbeten med kraft och effektivitet och erbjuder en allt-i-ett-lösning med både funktionalitet och prestanda. Komplett med multifunktions spolhandtag och spolrör med 3 olika munstycksinställningar för skonsamma och krävande uppgifter. Hantera allt från bilar, cyklar och altaner till trädgårdsmöbler, redskap och grillgaller. Skumma upp rengöringsmedlet med den nya Power Foam Blaster som fästs direkt på spolhandtagets ände. Allt detta drivs av en tystgående induktionsmotor och en metallpump med lång livslängd.
Varumärke
NilfiskBeskrivning
Högtryckstvätten Excellent 160 klarar alla rengöringsarbeten med kraft och effektivitet och erbjuder en allt-i-ett-lösning med både funktionalitet och prestanda. Komplett med multifunktions spolhandtag och spolrör med 3 olika munstycksinställningar för skonsamma och krävande uppgifter. Hantera allt från bilar, cyklar och altaner till trädgårdsmöbler, redskap och grillgaller. Skumma upp rengöringsmedlet med den nya Power Foam Blaster som fästs direkt på spolhandtagets ände. Allt detta drivs av en tystgående induktionsmotor och en metallpump med lång livslängd.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nilfisk |
| Art.Nr. | 128471412 |
| Effekt/prestanda | 2100 W |
| Längd | 350 mm |
| Bredd | 365 mm |
| Max Temperatur | 40 °c |
| Max Tryck | 160 bar |
| Serie | Excellent |
| Produkttyp | Högtryckstvätt |
| Höjd | 730 mm |
| Spänning | 230 V |
| Kabellängd | 5 m |
| Driftkälla | El |
| Längd Slang | 10 m |
| Färg | Flerfärgad |
| EAN-nr | 5715492242863 |






