Högtryckstvätt STIGA HPS 110
Rek. pris 1 390 kr
1 267 kr
Se priset!

HPS 110
1 267 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-30
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högtryckstvätt STIGA HPS 110 är konstruerad för arbete med högsta komfort och användarvänlighet. STIGA HPS 110 är den optimala lösningen för att rengöra lätt nedsmutsade områden. Den har en kompakt design och inbyggd tillbehörsförvaring. Denna högtryckstvätt arbetar med kallt vatten, är mycket lätt och har justerbara och roterande munstycken och ett skummunstycke för rengöringsmedel.
Varumärke
StigaBeskrivning
Högtryckstvätt STIGA HPS 110 är konstruerad för arbete med högsta komfort och användarvänlighet. STIGA HPS 110 är den optimala lösningen för att rengöra lätt nedsmutsade områden. Den har en kompakt design och inbyggd tillbehörsförvaring. Denna högtryckstvätt arbetar med kallt vatten, är mycket lätt och har justerbara och roterande munstycken och ett skummunstycke för rengöringsmedel.
Övrigt
- Max tryck: 110 bar
- Max nominellt flöde: 390 l / h
- Kolvmaterial: Rostfritt stål
- Pumpmaterial: Aluminium
- Längd högtrycksslang: 5 m
- Max tryck: 110 bar
- Max nominellt flöde: 390 l / h
- Kolvmaterial: Rostfritt stål
- Pumpmaterial: Aluminium
- Längd högtrycksslang: 5 m
Dokument
Recensioner
Pär-Magnus BVerifierad köpare
för 7 år sedanMycket bra högtryckstvätt för mina behov. Liten och smidig. Lätt att flytta. Trycket räcker gott för det jag behöver den till. En "kanontvätt" helt enkelt.
Egenskaper
| Varumärke | Stiga |
| Art.Nr. | 2C1101401/ST1 |
| Effekt/prestanda | 1,4 W |
| Max Temperatur | 50 °c |
| Max Tryck | 110 bar |
| Vikt | 14,5 kg |
| Produkttyp | Högtryckstvätt |
| Höjd | 1,4 cm |
| Spänning | 230 V |
| Längd Slang | 5 m |
| EAN-nr | 8008984800625 |

















