Högtryckstvätt STIGA HPS 650 RG
Rek. pris 6 590 kr
5 495 kr
Se priset!

HPS 650 RG
5 495 kr
Förväntas åter i lager 2026-05-30
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Högtryckstvätt STIGA HPS 650 RG är en 150 bars högtryckstvätt med kallvatten som är konstruerad för enkel rengörning av medelstora ytor. Tack vare sina stora transporthjul och teleskophandtag med Soft-Touch är högtryckstvätten stabil och enkel att förflytta. HPS 650 RG är utrustad med en slangvinda och tillbehörsförvaring och är passar perfekt för hårt smutsiga ytor på trädgårdsmaskiner och verktyg, trädgårdar, terrasser, uteplatser och trappor, cyklar, motorcyklar, bilar, STIGAr och uppfarter, ytor av trä, husfasader och mycket mer.
Varumärke
STIGABeskrivning
Högtryckstvätt STIGA HPS 650 RG är en 150 bars högtryckstvätt med kallvatten som är konstruerad för enkel rengörning av medelstora ytor. Tack vare sina stora transporthjul och teleskophandtag med Soft-Touch är högtryckstvätten stabil och enkel att förflytta. HPS 650 RG är utrustad med en slangvinda och tillbehörsförvaring och är passar perfekt för hårt smutsiga ytor på trädgårdsmaskiner och verktyg, trädgårdar, terrasser, uteplatser och trappor, cyklar, motorcyklar, bilar, STIGAr och uppfarter, ytor av trä, husfasader och mycket mer.
Övrigt
- Max tryck: 150 bar
- Max nominellt flöde: 550 l / h
- Kolvmaterial: Rostfritt stål
- Pumpmaterial: Mässing
- Längd högtrycksslang: 12 m
- Max tryck: 150 bar
- Max nominellt flöde: 550 l / h
- Kolvmaterial: Rostfritt stål
- Pumpmaterial: Mässing
- Längd högtrycksslang: 12 m
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | STIGA |
| Art.Nr. | 2C1502804/ST1 |
| Effekt/prestanda | 2,8 W |
| Max Temperatur | 50 °c |
| Max Tryck | 150 bar |
| Vikt | 14,5 kg |
| Produkttyp | Högtryckstvätt |
| Höjd | 90 cm |
| Spänning | 230 V |
| Längd Slang | 12 m |
| EAN-nr | 8008984800670 |
















