Lövblås Makita LXT DUB184Z LXT 18V utan Batteri & Laddare
3 299 kr
2 276 krSpara 31 %Kampanj

LXT DUB184Z LXT 18V utan Batteri & Laddare
2 276 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

En mångsidig och effektiv tyst lövblås med kolborstfri motor som är enkel att använda. Fungerar utmärkt för exempelvis byggnader eller trädgårdar.
Varumärke
MakitaBeskrivning
En mångsidig och effektiv tyst lövblås med kolborstfri motor som är enkel att använda. Fungerar utmärkt för exempelvis byggnader eller trädgårdar.
OBS! Levereras utan batteri och laddare.
Fördelar
- Kolborstfri motor
- Luftströmmen kan justeras i tre olika hastigheter
- Z - modell levereras utan batteri och laddare
Tekniska data
- Spänning: 18 V
- Batteriserie: LXT
- Skyddssystem för batteri: Ja
- Varvtal: 0 - 18 000 min⁻¹
- Blåshastighet (max): 52,1 m/sec
- Blåskraft: 10,9 N
- Max luftmängd: 0 - 13,0 m³/min
- Axelrem: Ja
- Vikt med standardbatteri: 2,5 - 3,0 kg
- Ljudeffektnivå: 96 dB(A)
- Ljudtrycksnivå: 84 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor): 1,5 m/sec²
Fördelar
- Kolborstfri motor
- Luftströmmen kan justeras i tre olika hastigheter
- Z - modell levereras utan batteri och laddare
Tekniska data
- Spänning: 18 V
- Batteriserie: LXT
- Skyddssystem för batteri: Ja
- Varvtal: 0 - 18 000 min⁻¹
- Blåshastighet (max): 52,1 m/sec
- Blåskraft: 10,9 N
- Max luftmängd: 0 - 13,0 m³/min
- Axelrem: Ja
- Vikt med standardbatteri: 2,5 - 3,0 kg
- Ljudeffektnivå: 96 dB(A)
- Ljudtrycksnivå: 84 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 3 dB(A)
- Vibrationsnivå: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans (K-faktor): 1,5 m/sec²
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000038716 |
| Driftkälla | Batteri |
| Produkttyp | Lövblås |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 86,6 dBa |
| Batteriserie | LXT |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Användningsområde | PRO |
| Tillverkarens Art.Nr. | DUB184Z |
| Längd | 825 mm |
| Höjd | 285 mm |
| Spänning | 18 V |
| Vikt | 2,3 kg |
| Bredd | 160 mm |
| Bullernivå | 2,7 dBa |
| Varvtal | 18000 v/min |
| Ljudnivå | 93,3 |
| EAN-nr | 0088381887670 |





