Lövblås Makita LXT DUB363ZV LXT 2x18V med Sugfunktion utan Batteri & Laddare
6 067 kr
5 228 krSpara 14 %Kampanj

LXT DUB363ZV LXT 2x18V med Sugfunktion utan Batteri & Laddare
5 228 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Makita DUB363ZV är en lövblås med kolborstfri motor, för krävande användning. Maskinen har sugutrustning för uppsamling av blad och strimlar bladen som den suger, så de tar mindre plats och faller ner snabbare i behållaren.
Varumärke
MakitaBeskrivning
Makita DUB363ZV är en lövblås med kolborstfri motor, för krävande användning. Maskinen har sugutrustning för uppsamling av blad och strimlar bladen som den suger, så de tar mindre plats och faller ner snabbare i behållaren.
OBS! Levereras utan batteri och laddare.
Fördelar
- Kan användas som lövblås och lövsugare
- Låg ljudnivå
- Kolborstfri motor
- Säkerhetssystem för motorn
Tekniska data:
- Spänning: 2 x 18 V
- Batterityp: Li-ion
- Spänning LXT: Ja
- Skyddssystem för batteri: Ja
- Varvtal: 0 - 7850 min⁻¹
- Blåshastighet (max): 65 m/sec
- Blåskraft: 0 - 7,0 / 14,4 N
- Max luftmängd: 13,4 m³/min
- Kontinuerlig drift 18V / 6.0Ah: 75-30 / 9,5 min
- Ljudeffektnivå: 94,9 dB(A)
- Ljudtrycksnivå: 84,8 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 1,3 dB(A)
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans utan belastning (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Maximal undertryck: 32 mbar
- Mått (LxBxH): 737 - 836 x 193 x 415 mm
- Vikt med standardbatteri: 4,5 - 6,6 kg
Fördelar
- Kan användas som lövblås och lövsugare
- Låg ljudnivå
- Kolborstfri motor
- Säkerhetssystem för motorn
Tekniska data:
- Spänning: 2 x 18 V
- Batterityp: Li-ion
- Spänning LXT: Ja
- Skyddssystem för batteri: Ja
- Varvtal: 0 - 7850 min⁻¹
- Blåshastighet (max): 65 m/sec
- Blåskraft: 0 - 7,0 / 14,4 N
- Max luftmängd: 13,4 m³/min
- Kontinuerlig drift 18V / 6.0Ah: 75-30 / 9,5 min
- Ljudeffektnivå: 94,9 dB(A)
- Ljudtrycksnivå: 84,8 dB(A)
- Buller mättolerans (K-faktor): 1,3 dB(A)
- Vibrationsnivå utan belastning: ≤ 2,5 m/sec²
- Vibrationstolerans utan belastning (K-faktor): 1,5 m/sec²
- Maximal undertryck: 32 mbar
- Mått (LxBxH): 737 - 836 x 193 x 415 mm
- Vikt med standardbatteri: 4,5 - 6,6 kg
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Makita |
| Art.Nr. | 4000068909 |
| Batteriserie | LXT |
| Tillverkarens Art.Nr. | DUB363ZV |
| Driftkälla | Batteri |
| Ljudtrycksnivå Inomhus | 84,8 dBa |
| Produkttyp | Lövblås |
| Användningsområde | PRO |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Höjd | 415 mm |
| Längd | 836 mm |
| Bullernivå | 1,3 dBa |
| Varvtal | 7850 v/min |
| Bredd | 193 mm |
| Ljudnivå | 94,9 |
| EAN-nr | 0088381889773 |








