Lövsug Einhell GC-EL 3000 E
1 226 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Elektrisk lövsug från Einhell som du enkelt växlar mellan sug- och blåsfunktionen utan verktyg. Lövsugen har hjul framtill som säkerställer bekväm och bakåtvänlig drift på vägar, gräsmattor och svår terräng. Det stora tvådelade röret kan även hantera stora föremål som frukt och tallkottar utan att fastna. Levereras med bärrem och justerbart extrahandtag som garanterar en hög ergonomi.
Varumärke
EinhellBeskrivning
Elektrisk lövsug från Einhell som du enkelt växlar mellan sug- och blåsfunktionen utan verktyg. Lövsugen har hjul framtill som säkerställer bekväm och bakåtvänlig drift på vägar, gräsmattor och svår terräng. Det stora tvådelade röret kan även hantera stora föremål som frukt och tallkottar utan att fastna. Levereras med bärrem och justerbart extrahandtag som garanterar en hög ergonomi.
Övrigt
- Luftström: max 300 km⁄h
- Vakumpump kapacitet: 1080 m3⁄h
- Varvtal: 7000–13000 min
- Komposteringsförmåga 12 : 1
- Luftström: max 300 km⁄h
- Vakumpump kapacitet: 1080 m3⁄h
- Varvtal: 7000–13000 min
- Komposteringsförmåga 12 : 1
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
| Art.Nr. | 3433225 |
| Uppsamlare | 50 l |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Lövsug |
| Uppsamlare | Ja |
| Spänning | 230 V |
| Effekt/prestanda | 3000 W |
| Varvtal | 13000 v/min |
| Vikt | 6,2 kg |
| EAN-nr | 4006825595666 |








