Mossrivare Bosch Power Tools UniversalVertiCut 1100
1 803 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Mossrivare Bosch Power Tools UniversalVertiCut 1100 är en mångsidig vertikalskärare ger utmärkta resultat året runt, med snabb och effektiv klippning för tillväxt av gräsmattan samt borttagning av mossa och gräsrester tack vare Jet-Collect-systemet. Användarhöjden kan enkelt justeras för klippning, borttagning av mossa/gräsrester och för uppsamling av löv. Dubbelt fällbara handtag och hopfällbar uppsamlingsbehållare ger enkel förvaring, även i trånga utrymmen.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Mossrivare Bosch Power Tools UniversalVertiCut 1100 är en mångsidig vertikalskärare ger utmärkta resultat året runt, med snabb och effektiv klippning för tillväxt av gräsmattan samt borttagning av mossa och gräsrester tack vare Jet-Collect-systemet. Användarhöjden kan enkelt justeras för klippning, borttagning av mossa/gräsrester och för uppsamling av löv. Dubbelt fällbara handtag och hopfällbar uppsamlingsbehållare ger enkel förvaring, även i trånga utrymmen.
Egenskaper
- Arbetshöjd: +10/+5/0/-5 mm
- Valssystem: 14 roterande kolstålsklingor
- Arbetshöjd: +10/+5/0/-5 mm
- Valssystem: 14 roterande kolstålsklingor
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 060088A101 |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Mossrivare |
| Uppsamlare | 50 l |
| Elstart | Ja |
| Användningsområde | DIY |
| Tillverkarens Art.Nr. | 060088A101 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Klippbredd | 32 cm |
| Arbetsbredd | 32 cm |
| Längd | 600 mm |
| Höjd | 400 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 10,4 kg |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| Bredd | 490 mm |
| Multiclip | Nej |
| Motoreffekt | 1100 W |
| EAN-nr | 4059952574394 |

