Vertikalskärare Bosch Power Tools UniversalRake 900
2 845 kr
2 237 krSpara 21 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vertikalskärare Bosch Power Tools UniversalRake 900 är en mångsidig mossrivare som ger utmärkta resultat året runt med snabb och effektiv borttagning av mossa och gräsrester tack vare Jet-Collect-systemet. Höjdinställning i 4 positioner som enkelt justeras för både lätt och tung användning, inklusive uppsamling av löv. Dubbelt fällbara handtag och hopfällbar uppsamlingsbehållare ger enkel förvaring, även i mindre utrymmen.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Vertikalskärare Bosch Power Tools UniversalRake 900 är en mångsidig mossrivare som ger utmärkta resultat året runt med snabb och effektiv borttagning av mossa och gräsrester tack vare Jet-Collect-systemet. Höjdinställning i 4 positioner som enkelt justeras för både lätt och tung användning, inklusive uppsamling av löv. Dubbelt fällbara handtag och hopfällbar uppsamlingsbehållare ger enkel förvaring, även i mindre utrymmen.
Egenskaper
- Arbetshöjd: +10/+5/0/-5 mm
- Valssystem: 10 dubbelstålrivkrokar
- Arbetshöjd: +10/+5/0/-5 mm
- Valssystem: 10 dubbelstålrivkrokar
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 060088A001 |
| Driftkälla | El |
| Produkttyp | Vertikalskärare |
| Uppsamlare | 50 l |
| Elstart | Ja |
| Användningsområde | DIY |
| Tillverkarens Art.Nr. | 060088A001 |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Klippbredd | 32 cm |
| Arbetsbredd | 32 cm |
| Längd | 603 mm |
| Höjd | 408 mm |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 9,8 kg |
| Uppsamlare | Ja |
| Självgående | Nej |
| Bredd | 495 mm |
| Multiclip | Nej |
| Motoreffekt | 900 W |
| EAN-nr | 4059952574363 |

