Kedjesåg Bosch Power Tools UniversalChain 18V med Batteri
2 670 kr
Se priset!

UniversalChain 18V med Batteri
2 670 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kedjesåg Bosch Power Tools Universal Chain är lätt, kompakt och smidig för effektiv och kontrollerad beskäring. SDS-systemet från Bosch ger dig enkel justering utan verktyg. Det stabiliserande toppskyddet med griptänder ger dig stabilitet för ökad kontroll vid klippning underifrån, vilket i sin tur minimerar skador på grenen. Växla enkelt mellan många olika uppgifter, som lätt beskäring, avfallshantering och vedkapning.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Kedjesåg Bosch Power Tools Universal Chain är lätt, kompakt och smidig för effektiv och kontrollerad beskäring. SDS-systemet från Bosch ger dig enkel justering utan verktyg. Det stabiliserande toppskyddet med griptänder ger dig stabilitet för ökad kontroll vid klippning underifrån, vilket i sin tur minimerar skador på grenen. Växla enkelt mellan många olika uppgifter, som lätt beskäring, avfallshantering och vedkapning.
Egenskaper
- Batterityp: Lithiumjon
- Laddtid: 1 h
- Snabbladdning: Ja, 80% på 40 min
- Klipp per laddning: 40 klipp på 75 mm
- Automatisk smörjning: Ja
- Sågkedja: Oregon-kedja
- Batterityp: Lithiumjon
- Laddtid: 1 h
- Snabbladdning: Ja, 80% på 40 min
- Klipp per laddning: 40 klipp på 75 mm
- Automatisk smörjning: Ja
- Sågkedja: Oregon-kedja
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06008B8000 |
| Batteriserie | Power For All Alliance |
| Kedjehastighet | 4,5 m/s |
| Färg | Grön |
| Spänning | 18 V |
| Höjd | 216 mm |
| Längd | 352 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06008B8000 |
| Max Kvistdiameter | 135 mm |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Produkttyp | Kedjesåg |
| Användningsområde | DIY |
| Version | Med batteri och laddare |
| Vibrationsvärde | 3,7 m/s2 |
| Vikt | 3,6 kg |
| Bredd | 239 mm |
| Batterikapacitet | 2,5 Ah |
| Svärdlängd | 20 cm |
| Svärdlängd | 7,87 tum |
| EAN-nr | 3165140925631 |



