Kedjesåg Bosch Power Tools UniversalChain 18V utan Batteri
2 199 kr
1 662 krSpara 24 %Kampanj

UniversalChain 18V utan Batteri
1 662 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Kedjesåg Bosch Power Tools Universal Chain är lätt, kompakt och smidig för effektiv och kontrollerad beskäring. SDS-systemet från Bosch ger dig enkel justering utan verktyg. Det stabiliserande toppskyddet med griptänder ger dig stabilitet för ökad kontroll vid klippning underifrån, vilket i sin tur minimerar skador på grenen. Växla enkelt mellan många olika uppgifter, som lätt beskäring, avfallshantering och vedkapning.
Varumärke
Bosch Power ToolsBeskrivning
Kedjesåg Bosch Power Tools Universal Chain är lätt, kompakt och smidig för effektiv och kontrollerad beskäring. SDS-systemet från Bosch ger dig enkel justering utan verktyg. Det stabiliserande toppskyddet med griptänder ger dig stabilitet för ökad kontroll vid klippning underifrån, vilket i sin tur minimerar skador på grenen. Växla enkelt mellan många olika uppgifter, som lätt beskäring, avfallshantering och vedkapning.
Egenskaper
- Batterityp: Lithiumjon
- Laddtid: 1 h
- Snabbladdning: Ja, 80% på 40 min
- Klipp per laddning: 40 klipp på 75 mm
- Automatisk smörjning: Ja
- Sågkedja: Oregon-kedja
- Batterityp: Lithiumjon
- Laddtid: 1 h
- Snabbladdning: Ja, 80% på 40 min
- Klipp per laddning: 40 klipp på 75 mm
- Automatisk smörjning: Ja
- Sågkedja: Oregon-kedja
Egenskaper
| Varumärke | Bosch Power Tools |
| Art.Nr. | 06008B8001 |
| Batteriserie | Power For All Alliance |
| Tillverkarens Art.Nr. | 06008B8001 |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | Bosch - Gör-det-själv och trädgård |
| Typ | Kedjesåg |
| Användningsområde | DIY |
| Version | Utan batteri |
| Vibrationsvärde | 3,7 m/s2 |
| Kedjehastighet | 4,5 m/s |
| Spänning | 18 V |
| Höjd | 216 mm |
| Längd | 350 mm |
| Max Kvistdiameter | 135 mm |
| Svärdlängd | 20 cm |
| Svärdlängd | 7,87 tum |
| Vikt | 2,84 kg |
| Bredd | 240 mm |
| EAN-nr | 3165140925648 |



