Rengörings- och underhållskit Gardena Till Robotgräsklippare
Rek. pris 599 kr
539 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Gardena Underhålls- och rengöringsset är den perfekta lösningen för underhåll av Gardenas robotgräsklippare. I setet ingår en slipplatta, två borstar, en rengöringsspray och två skruvmejslar.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Gardena Underhålls- och rengöringsset är den perfekta lösningen för underhåll av Gardenas robotgräsklippare. I setet ingår en slipplatta, två borstar, en rengöringsspray och två skruvmejslar.
Slipplattan befriar robotgräsklipparens kontakter från smuts.
De två olika borstarna hjälper till att ta bort torkat gräs och smuts från gräsklipparens botten. Med rengöringssprayen kan robotgräsklipparens plastdelar behandlas skonsamt.
De speciella skruvmejslarna gör det möjligt att byta ut bladen. Alla delar av Gardena Underhålls- och rengöringsset är skyddade från damm och smuts i en plastlåda med lock.
De två olika borstarna hjälper till att ta bort torkat gräs och smuts från gräsklipparens botten. Med rengöringssprayen kan robotgräsklipparens plastdelar behandlas skonsamt.
De speciella skruvmejslarna gör det möjligt att byta ut bladen. Alla delar av Gardena Underhålls- och rengöringsset är skyddade från damm och smuts i en plastlåda med lock.
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 1000113049 |
| Färg | Svart |
| Höjd | 28,8 cm |
| Längd | 28,6 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 967104301 |
| Serie | Gardena Smart System |
| Typ | Rengöringskit |
| Vikt | 1,39 kg |
| Bredd | 12,2 cm |
| EAN-nr | 4078500024969 |


