Robotgräsklippare Gardena Sileno City 400
10 499 kr
Se priset!
Välj variant
RobothusHus Gardena till Sileno City/Life
1 971 krZonavgränsareZonavgränsare Gardena ZoneProtect till Sileno Robotgräsklippare
699 krTillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Det kan vara oerhört enkelt att få en vacker gräsmatta! Gardena Sileno city håller gräset i schack och du själv kan avnjuta din välförtjänta ledighet. Gardena Sileno klipper din gräsmatta noggrant och ger en perfekt och jämnt klippt gräsmatta. Nya Sileno City klipper gräset i alla väder och rör sig så tyst att man knappt märker att gräsmattan blir klippt innan den helt automatiskt återvänder till laddstationen. Klipptiderna kan programmeras fullständigt fritt. Därför körs robotgräsklipparen bara när du bestämmer det. Den klarar lutningar på upp till 25 % och hanterar smala passager utan problem. Tack vare det snurrande bakhjulet får du en kvick och lättsvängande robotgräsklippare, vilket är en styrka i små och trånga trädgårdar. Gardena Sileno är lämplig för gräsmattor upp till 400 m2.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Det kan vara oerhört enkelt att få en vacker gräsmatta! Gardena Sileno city håller gräset i schack och du själv kan avnjuta din välförtjänta ledighet. Gardena Sileno klipper din gräsmatta noggrant och ger en perfekt och jämnt klippt gräsmatta. Nya Sileno City klipper gräset i alla väder och rör sig så tyst att man knappt märker att gräsmattan blir klippt innan den helt automatiskt återvänder till laddstationen. Klipptiderna kan programmeras fullständigt fritt. Därför körs robotgräsklipparen bara när du bestämmer det. Den klarar lutningar på upp till 25 % och hanterar smala passager utan problem. Tack vare det snurrande bakhjulet får du en kvick och lättsvängande robotgräsklippare, vilket är en styrka i små och trånga trädgårdar. Gardena Sileno är lämplig för gräsmattor upp till 400 m2.
Kapacitet
- Ytkapacitet: 400 m² ±20%
- Laddningssystem: Automatiskt
- Maximal lutning inom arbetsområdet: 25 %
Produkt
- Informationspanel: LCD-skärm med inställningsmeny
- Timer: Ja
- Handtagstyp: Inbyggd
Effekt och laddning
- Typisk laddningstid: 60 min
- Normal klipptid på en laddning: 60 min
Klippsystem
- Klippsystem: 3 st ledade skärande knivblad
- Klipphöjd, min-max: 20 - 50 mm
- Klippbredd: 17 cm
Ljud- och bullerinformation
- Ljudnivå uppmätt: 58 dB(A)
Säkerhets- och skyddsfunktioner
- Alarm: Nej
- PIN kod: Ja
- Lyftsensor: Ja
- Lutningssensor: Ja
Installationstillbehör
- Slingkabel: 150 m
- Märlor: 200 st
Totalmått
- Produktstorlek, LxBxH: 550x380x230 mm
- Vikt: 7,2 kg
- Ytkapacitet: 400 m² ±20%
- Laddningssystem: Automatiskt
- Maximal lutning inom arbetsområdet: 25 %
Produkt
- Informationspanel: LCD-skärm med inställningsmeny
- Timer: Ja
- Handtagstyp: Inbyggd
Effekt och laddning
- Typisk laddningstid: 60 min
- Normal klipptid på en laddning: 60 min
Klippsystem
- Klippsystem: 3 st ledade skärande knivblad
- Klipphöjd, min-max: 20 - 50 mm
- Klippbredd: 17 cm
Ljud- och bullerinformation
- Ljudnivå uppmätt: 58 dB(A)
Säkerhets- och skyddsfunktioner
- Alarm: Nej
- PIN kod: Ja
- Lyftsensor: Ja
- Lutningssensor: Ja
Installationstillbehör
- Slingkabel: 150 m
- Märlor: 200 st
Totalmått
- Produktstorlek, LxBxH: 550x380x230 mm
- Vikt: 7,2 kg
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967647005 |
| Ungefärlig klipptid/laddning | 1 min |
| Klipphöjd | 2,0-5,0 cm |
| Klippbredd | 16 cm |
| GPS-stödd Navigering | Nej |
| Höjd | 32 cm |
| Ingår Installationsmaterial | Ja |
| Längd | 38 cm |
| Multiclip | Nej |
| PIN-kod | Ja |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | Sileno City |
| Typ | Robotgräsklippare |
| Användningsområde | DIY |
| Vikt | 7,2 kg |
| Bredd | 55 cm |
| Utförande | Med slinga |
| Ljudnivå | 58 dBa |
| EAN-nr | 4078500039215 |




