Sittdyna Fritab Högvik Flock Utomhus
Nyhet

Högvik Flock Utomhus

Beskrivning
- Yttertyg: 90% Bomull/10% Polyester
- Tvättråd: Möbeltvätt
Flockstoppad fyllning för bästa passform och komfort- Material / Fyllning: Riven/skuren Polyeter
- Tvättråd: Möbeltvätt
- Mått: 56x78x50 cm
Standard är vårt bredaste sortiment. Här finns stor variation på storlekar och modeller och de finns i flera olika designer/färger.- Brett sortimentet
- Klassiska dynor
Mått:
- Tjocklek: 13 cm
- Sittdjup: 50 cm
- Bredd: 56 cm
- Rygghöjd: 78 cm
Specifikationer:
- Färg: Beige
- Säkerhetsklassning: Oeko-Tex Standard 100
- Vikt: 3.077 Kg
- Material: 90%-polyester, 10%-cotton
- Utomhus/Inomhus: För utomhusbruk
Recensioner
Mycket bekväm och fina
Jätte nöjd med dynorna inte för mjuka vacker blå färg sitter så skönt .
Snygg dyna, färgerna stämde väl med bilden. Passar med övrigt i hemmet! Dock något tjock, det var lite svårt att bedöma på hemsidan. För övrigt snabb och smidig leverans.
Jättebra och tjocka dynor med fina färger och mönster! Här sitter vi skönt.
Utmärkt hantering från Bygg Hemma. Bra kvalitet på sittdyna. Smidigt köp.
Bra dynor! Vi har haft samma dyna tidigare och är mycket nöjda.
Därför att vi är nöjda!
tjocka . med en mycket bra passform kanon till etyt bra pris.
Den är lite knölig att sitta på
Sköna dynor och rätt färg
Passa våra stolar perfekt
Tjocka och fina är dynorna mina.
De passade så bra till vårt uterum är jätte nöjd
Sämre kvalitet än väntat
Va skön sitta på
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 103,19 |
| Färg | Vine Green |
| Material | Bomull/Polyester |
| Serie | Flock |
| Produkttyp | Sits och Ryggdyna |
| Djup | 500 mm |
| Höjd | 780 mm |
| Mått | 78x56 cm |
| Tjocklek | 130 mm |
| Bredd | 560 mm |
| EAN-nr | 7331889103197 |

