Sittdyna Fritab Krabi Sunbrella Utomhus
Rek. pris 910 kr
fr.696 kr
Se priset!
Välj variant

Krabi Sunbrella Utomhus
696 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Varumärke
FritabBeskrivning
Sittdyna Krabi Sunbrella Sunbrella är Fritabs sortiment som tål det mesta som en svenska sommar kan bjuda på. Dyna med vattenavstötande och mögelavvisande textil som är avtagbar och kan maskintvättas i 40 grader. Fibervadd svept runt en tjock polyeterkärna för mjuk komfort. Boxsydd
Specifikationer
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
- Fyllning: Polyeterkärna i HR-skum svept med fibervadd
- Yttertyg: Sunbrella Akryl
- Tvättråd: Maskintvätt 40 grader
- Mått: 46x49 cm
- Certifiering: Oeko-Tex Standard 100
Egenskaper
| Varumärke | Fritab |
| Art.Nr. | 585,156F |
| Material | Akryl |
| Serie | Sunbrella |
| Typ | Sittdyna |
| Djup | 490 mm |
| Mått | 46x49 cm |
| Bredd | 460 mm |
| Färg | Beige, Blå, Charcoal, Sooty |
