Bänk Hillerstorp Picnic MiniVit
1 995 kr

Picnic Mini
Vit
1 995 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Picnic Mini från Hillerstorp. En möbel för de allra minsta. Stabil konstruktion som tål barnens lekar. Picnic Mini är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru. Täckta skruvar på insidan för ökad säkerhet. Tillverkad i småländska Hillerstorp.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Picnic Mini från Hillerstorp. En möbel för de allra minsta. Stabil konstruktion som tål barnens lekar. Picnic Mini är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru. Täckta skruvar på insidan för ökad säkerhet. Tillverkad i småländska Hillerstorp.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
FSC
Forest Stewardship Council. FSC uppmuntrar till miljöanpassat, samhällsnyttigt och ekonomiskt livskraftigt bruk av världens skogar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 960977 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vit |
| Material | Furu |
| Serie | Picnicbänk |
| Typ | Barnmöbler |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 500 mm |
| Längd | 1060 mm |
| Offentlig Miljö | Nej |
| Sittdjup | 190 mm |
| Sitthöjd | 290 mm |
| Antal Sittplatser | 6 |
| Bredd | 900 mm |
| EAN-nr | 7319079609773 |




